Aku brusky na sádrokarton - verze bez aku

Akumulátorové brusky na sádrokarton jsou nepostradatelným nástrojem pro všechny, kteří potřebují rychle a efektivně upravit nebo vyhladit povrchy z sádrokartonu. S tímto nářadím můžete snadno provádět různé práce od malých oprav a úprav, přes montáže sádrokartonových stěn, až po rozsáhlé stavební práce. Zobrazit více

Výhody akumulátorových brusek na sádrokarton bez akumulátoru

  • Bezdrátová konstrukce, která umožňuje snadný přístup k těžko dostupným místům a eliminuje potřebu prodlužovacích kabelů.
  • Flexibilní a mobilní použití.
  • Méně hluku a vibrací v porovnání s klasickými bruskami.
  • Výběr akumulátoru závisí na Vás a pokud už doma akumulátor máte, můžete ušetřit na nákupu brusky.

Jak na výběr vhodného akumulátoru?

Při výběru vhodného akumulátoru k aku brusce na sádrokarton je důležité se zaměřit na parametry jako napětí, kapacita a hlavně kompatibilita akumulátoru.

Napětí akumulátoru

Napětí akumulátoru je důležitým parametrem, který ovlivňuje výkon a efektivitu akumulátorové brusky. Vyšší napětí v zásadě znamená vyšší výkon a delší dobu provozu, ale také větší hmotnost a vyšší cenu.

  • Napětí v rozmezí 12V24V nabízí lehčí, kompaktnější a snadno přenositelné brusky.
  • Nejvyšší výkon a dobu provozu nabízejí brusky s výkonem v rozmezí od 36V až do 54V.

Kapacita akumulátoru

Kapacita akumulátoru ovlivňuje dobu provozu brusky. Vyšší kapacita akumulátoru znamená delší provoz, ale také vyšší hmotnost brusky. Kapacita se pohybuje v rozmezí 2 Ah až do 9 Ah a čas nabíjení se pohybuje mezi 1 - 5 h.

Kompatibilita

Je třeba zajistit, že akumulátor je kompatibilní s Vaší bruskou. Doporučuje se vybrat, případně zkontrolovat, že vlastníte akumulátor stejné značky jako je značka brusky. Různé značky mohou mít různé specifikace a standardy, a proto nemusí být vzájemně kompatibilní.

Důležité parametry pro výběr aku brusky na sádrokarton

Rychlost otáčení

Rychlost otáčení brusného kotouče ovlivňuje, jak rychle a efektivně můžete brousit sádrokarton. Vyšší rychlost otáčení umožňuje rychlejší dokončení práce.

Velikost a typ brusného kotouče

Velikost a typ brusného kotouče, který bruska může použít, je důležitým parametrem. Některé brusky jsou navrženy pro specifické typy kotoučů, jako jsou kotouče s jemným nebo hrubým zrnem, nebo pro kotouče s různými průměry.

Hmotnost aku brusky

Hmotnost brusky je dalším důležitým parametrem, protože ovlivňuje, jak pohodlné je s nářadím pracovat. Lehčí modely jsou obecně pohodlnější při dlouhodobém použití, zatímco těžší modely mohou být robustnější a mít vyšší výkon.

Bezpečnost práce při používání akumulátorové brusky

Při práci s akumulátorovou bruskou na sádrokarton je také důležité nosit ochranné pomůcky. Je doporučeno nosit ochranné brýle, pracovní rukavice, které Vás budou chránit před úrazem. Dále je nutné dbát na správné držení těla a vždy využívat obě ruce pro manipulaci s nářadím.

2 položek celkem
DeWALT DCE800N (verze bez aku) 18V akumulátorová bruska na sádrokarton
DCE800N
EINHELL TE-DW 18/225 Li aku bruska na SDK
6 640 Kč
4259990