Aku hřebíkovačky - verze bez aku

Akumulátorové hřebíkovačky jsou nepostradatelným nástrojem pro všechny, kteří potřebují rychle a efektivně zatloukat hřebíky do dřeva, sádry, plastu nebo jiných materiálů. S tímto nářadím můžete snadno provádět různé práce od malých oprav, přes montáže nábytku, až po stavební práce. Zobrazit více

Výhody akumulátorových hřebíkovaček bez akumulátoru

  • Bezdrátová konstrukce, která umožňuje snadný přístup k těžko dostupným místům a eliminuje potřebu prodlužovacích kabelů.
  • Flexibilní a mobilní použití.
  • Méně hluku a vibrací v porovnání s pneumatickými hřebíkovačkami.
  • Výběr akumulátoru závisí na Vás a pokud už doma akumulátor máte, můžete ušetřit na nákupu hřebíkovačky.

Jak na výběr vhodného akumulátoru?

Při výběru vhodného akumulátoru k aku kladivu je důležité se zaměřit na parametry jako napětí, kapacita a hlavně kompatibilita akumulátoru.

Napětí akumulátoru

Napětí akumulátoru je důležitým parametrem, který ovlivňuje výkon a efektivitu akumulátorové hřebíkovačky. Vyšší napětí v zásadě znamená vyšší výkon a delší dobu provozu, ale také větší hmotnost a vyšší cenu. 

  • Napětí v rozmezí 12V24V nabízí lehčí, kompaktnější a snadno přenositelné hřebíkovačky.
  • Nejvyšší výkon a dobu provozu nabízejí hřebíkovačky s výkonem v rozmezí od 36V až do 54V

Kapacita akumulátoru

Kapacita akumulátoru ovlivňuje dobu provozu hřebíkovačky. Vyšší kapacita akumulátoru znamená delší provoz, ale také vyšší hmotnost hřebíkovačky. Kapacita se pohybuje v rozmezí 2 Ah až do 9 Ah a čas nabíjení se pohybuje mezi 1 - 5 h.

Kompatibilita

Je třeba zajistit, že akumulátor je kompatibilní s Vaší hřebíkovačkou. Doporučuje se vybrat, případně zkontrolovat, že vlastníte akumulátor stejné značky jako je značka hřebíkovačky. Různé značky mohou mít různé specifikace a standardy, a proto nemusí být vzájemně kompatibilní.

Důležité parametry pro výběr aku hřebíkovačky

Kapacita náboje

Kapacita náboje označuje, kolik hřebíků lze nahrát do hřebíkovačky před jejím opětovným nabíjením. Vyšší kapacita náboje znamená méně časté přerušení práce pro doplnění hřebíků.

Velikost a typ hřebíků

Velikost a typ hřebíků, které hřebíkovačka může použít, je důležitým parametrem. Některé hřebíkovačky jsou navrženy pro specifické typy hřebíků, jako jsou hřebíky s hlavičkou nebo bez hlavičky, nebo pro hřebíky s různými průměry a délkami.

Hmotnost aku hřebíkovačky

Hmotnost hřebíkovačky je dalším důležitým parametrem, protože ovlivňuje, jak pohodlné je s nářadím pracovat. Lehčí modely jsou obecně pohodlnější při dlouhodobém použití, zatímco těžší modely mohou být robustnější a mít vyšší výkon.

Rychlost zatloukání

Rychlost zatloukání ovlivňuje, jak rychle můžete zatloukat hřebíky. Vyšší rychlost zatloukání umožňuje rychlejší dokončení práce.

Bezpečnost práce při používání akumulátorového kladiva

Při práci s akumulátorovou hřebíkovačkou je také důležité nosit ochranné pomůcky. Je doporučeno nosit ochranné brýle, pracovní rukavice, které Vás budou chránit před úrazem. Dále je nutné dbát na správné držení těla a vždy využívat obě ruce pro manipulaci s nářadím.

Akumulátorové hřebíkovačky (bez aku) podle výrobce

Při výběru hřebíkovačky byste měli zohlednit také značku a typ hřebíků, které nářadí používá. Některé značky nabízí specifické funkce, jako je nastavitelná hloubka zatloukání, které mohou být pro Vás užitečné.

12 položek celkem