Aku strunové sekačky - verze bez aku

Strunové sekačky bez akumulátoru a nabíječky poskytují flexibilitu při výběru akumulátoru a nabíječky, které nejlépe vyhovují Vašim potřebám. Pro napájení můžete využít již stávající příslušenství (a ušetřit za nákup nového) a nebo baterie a nabíječky dokoupit samostatně. Zobrazit více

Akumulátorové strunové sekačky nabízejí řadu výhod:

  • Bezdrátový provoz zvyšuje pohodlí a bezpečnost práce. Navíc Vás při práci Vás nebudou omezovat žádné zápasy s kabelem nebo hledání prodlužovačky.
  • Lehkost a snadná ovladatelnost, díky lehké konstrukci a snadno ovladatelnými funkcemi.
  • Mají tichý provoz a jsou šetrné k životnímu prostředí.
  • Výhodou je i snadná údržba, protože není nutnost výměna oleje či benzínu.

Při výběru akumulátorové strunové sekačky zvažte následující parametry:

Hmotnost a ergonomie: Při výběru strunové sekačky je důležité zohlednit hmotnost a ergonomii zařízení. Lehčí modely jsou snadněji ovladatelné a méně namáhající během dlouhodobého použití, což je důležité především pro osoby se sníženou fyzickou zdatností nebo pro ty, kdo tráví na zahradě hodně času. Ergonomie sekačky zahrnuje také umístění rukojetí, nastavitelnost výšky a úhlu držadla, což může zlepšit komfort a snížit zátěž na záda a klouby uživatele.

Typ motoru aku vyžínačů

  • Uhlíkový motor využívá uhlíkových kartáčků pro přenos elektrického proudu. Akumulátorové rotační sekačky s uhlíkovým motorem jsou výrazně levnější, ale většinou jsou hlučnější a vyžadují častou údržbu a výměnu. 
  • Bezuhlíkový motor nepoužívají kartáčky, což snižuje opotřebení a potřebu údržby. Nabízejí lepší energetickou účinnost, nižší hlučnost a delší životnost za cenu vyšší ceny než u uhlíkových sekaček. 

Na co se zaměřit při výběru akumulátoru pro aku vyžínač?

Kapacita akumulátoru: Vyšší kapacita zaručuje delší provoz na jedno nabití. Kapacita se pohybuje v rozmezí od 1.5 Ah až do 5 Ah a čas nabíjení je závislý na typu akumulátoru, ale pohybuje se mezi 1 - 4 h. Výdrž akumulátoru se pohybuje v minutách od 20 - 60 min.

Napětí akumulátoru: Vyšší napětí znamená, že aku vyžínač bude disponovat větším výkonem a schopností efektivně zvládat náročnější úkoly, jako je sekání větších ploch. Akumulátory běžně nabízí napětí v rozmezí 18V až 54V

Kompatibilita: Ujistěte se, že akumulátor je kompatibilní s Vaším aku vyžínačem. Doporučuje se vybrat akumulátor stejné značky jako je značka vyžínače. Různé značky mohou mít různé specifikace a standardy, a proto nemusí být vzájemně kompatibilní.

Akumulátor, který bude nejlépe vyhovovat Vašim potřebám a specifikacím řetězové pily, můžete vybrat v kategorii Akumulátory a nabíječky.

Pokud potřebujete zajistit nepřetržitý provoz akumulátorové řetězové pily a prodloužit dobu použití, doporučujeme mít k dispozici náhradní akumulátor, který můžete snadno vyměnit, když se Váš současný akumulátor vybije. 

Alternativou k akumulátorovým řetězovým pilám jsou klasické elektrické řetězové pily, které mohou nabídnout vyšší výkon a dobu provozu, ale zároveň méně mobility a větší hlučnost.

21 položek celkem
BOSCH AdvancedGrassCut 36 (verze bez aku) aku vyžínač
0 600 878 N04
SKIL 0230 CA (verze bez aku) aku vyžínač 20V
1 169 Kč
G T1E 023 0CA
BOSCH AdvancedGrassCut 36V-33 (verze bez aku) aku strunová sekačka
Novinka
0 600 8C1 K01
BOSCH EasyGrassCut 18V-26 (verze bez aku) 18V aku strunová sekačka
0 600 8C1 C04
Ecomm Large DT20651 1
DCM571N
EINHELL GC-CT 18/24 Li-Solo (verze bez aku) aku vyžínač
3411123
EINHELL GE-CT 18 Li-Solo (verze bez aku) aku vyžínač
3411172
SKIL 0240 CA (verze bez aku) aku vyžínač 20V
1 525 Kč
G T1E 024 0CA