Aku řetězové pily - verze bez aku

Akumulátorové řetězové pily jsou skvělým nástrojem pro všechny, kteří potřebují provádět zahradnické práce, jako je řezání dřeva, stromů nebo keřů. Akumulátorové řetězové pily poslouží stejně dobře jako elektrické řetězové pily, ale s výhodou maximálně svobodného pohybu například při řezání dřeva, stromů nebo keřů. Pokud hledáte řetězové pily s baterií a nabíječkou, ty naleznete v kategorii aku řetězové pily. Zobrazit více

Výhody, které nabízí pořízení akumulátorových řetězových pil bez akumulátoru:

  • bezdrátovou konstrukci, která umožňuje snadný přístup k těžko dostupným místům a eliminuje potřebu prodlužovacích kabelů
  • výrazně tišší provoz
  • jsou také ekologičtější, neboť neprodukují žádné emise
  • výběr akumulátoru závisí na Vás a pokud už doma akumulátor máte, můžete ušetřit na nákupu aku elektrické pily

Jak na výběr vhodného akumulátoru?

Při výběru vhodného akumulátoru k aku řetězové pile je důležité se zaměřit na parametry jako napětí, kapacita a hlavně kompatibilita akumulátoru.

Napětí akumulátoru

Napětí akumulátoru je důležitým parametrem, který ovlivňuje výkon a efektivitu akumulátorové řetězové pily. Vyšší napětí v zásadě znamená vyšší výkon, rychlejší řezání a delší dobu provozu, ale také větší hmotnost a vyšší cenu. 

  • Napětí v rozmezí 12V24V nabízí lehčí, kompaktnější a snadno přenositelné pily. Jsou ideální pro menší úkoly, jako je řezání tenkých a středně silných větví nebo hustých keřů. 
  • Nejvyšší výkon a dobu provozu nabízejí pily s výkonem v rozmezí od 36V až do 54V. Jsou ideální pro náročnější úkoly, jako je řezání silných stromů nebo velkého množství dřeva.

Kapacita akumulátoru

Kapacita akumulátoru ovlivňuje dobu provozu pily. Vyšší kapacita akumulátoru znamená delší provoz, ale také vyšší hmotnost pily. Kapacita se pohybuje v rozmezí 2 Ah až do 9 Ah a čas nabíjení se pohybuje mezi 1 - 5 h.

Kompatibilita

Je třeba zajistit, že akumulátor je kompatibilní s Vaší pilou. Doporučuje se vybrat, případně zkontrolovat, že vlastníte akumulátor stejné značky jako je značka pily. Různé značky mohou mít různé specifikace a standardy, a proto nemusí být vzájemně kompatibilní.

Důležité parametry pro výběr aku řetězové pily

Délka vodící lišty

Délka vodící lišty určuje, jak silné kmeny a větve můžete řezat. Kratší lišty jsou vhodné pro menší práci a pohybují se v rozmezí od 30 až do 35 cm. Naopak pro pořez silnějších kmenů jsou vhodné lišty o délce v rozmezí 4045 cm.

Rychlost řezu, pro hladší řez

Maximální rychlost řezu udává, jak rychle se řetěz pohybuje kolem lišty. Čím vyšší rychlost řezu, tím zajišťuje rychlejší a hladší řez.

Bezpečnost práce při používání akumulátorové řetězové pily

Při práci s elektrickou řetězovou pilou je také důležité nosit ochranné pomůcky. Je doporučeno nosit ochranné brýle, pracovní rukavice, které Vás budou chránit před úrazem. Případně můžete zvážit pořízení chráničů sluchu.

Aku řetězové pily (bez aku) podle výrobce

17 položek celkem
DeWALT DCM565 (verze bez aku) 18V aku řetězová pila
4 270 Kč
DCM565N
DeWALT DCMCS574N (verze bez aku) FlexVolt 54V aku řetězová pila
Novinka
7 795 Kč
DCMCS574N
BLACK+DECKER GKC3630LB (verze bez aku) 36V aku řetězová pila
3 195 Kč
GKC3630LB
BLACK and DECKER GKC1825LB aku řetězová pila
2 565 Kč
GKC1825LB
STANLEY SFMCCSB664B (verze bez aku) 54V aku řetězová pila FatMax V60
Novinka
SFMCCSB664B
Sk88PM
3 490 Kč
4600010
0085685s 50
3 010 Kč
600856850
Ecomm Large SFMCCS630B 1 (1)
Novinka
3 992 Kč
SFMCCS630B