Aku plotostřihy - verze bez aku

Akumulátorové nůžky na živý plot bez akumulátoru umožňují flexibilitu při výběru akumulátoru a nabíječky, které nejlépe vyhovují Vašim potřebám. Tyto nástroje jsou výkonným a pohodlným řešením pro údržbu živých plotů, keřů a dalších zelených prvků ve Vaší zahradě. Díky své bezdrátové konstrukci a dostatečnému výkonu jsou tyto nástroje ideální volbou pro práci na zahradě bez nutnosti použití elektrického přívodu nebo prodlužovacích kabelů. Zobrazit více

Výhody, které nabízí pořízení akumulátorových plotostřihů bez akumulátoru:

  • Bezdrátový design poskytuje svobodu pohybu a eliminuje potřebu elektrických kabelů.
  • Nižší hlučnost a menší vibrace.
  • Snadná údržba a manipulace.
  • Ekologický a šetrný k životnímu prostředí, neboť neprodukují emise.
  • Výběr akumulátoru závisí na Vás a pokud už doma akumulátor máte, můžete ušetřit na nákupu aku elektrické pily.

Jak vybírat vhodný akumulátor?

Při výběru vhodného akumulátoru k aku plotostřihům je důležité se zaměřit na parametry jako napětí, kapacita a hlavně kompatibilita akumulátoru.

Napětí akumulátoru

Napětí akumulátoru je důležitým parametrem, který ovlivňuje výkon plotostřihu. Vyšší napětí znamená obecně vyšší výkon a efektivnější stříhání, ale může také znamenat vyšší hmotnost a cenu.

  • Napětí v rozmezí 12V24V nabízí lehčí a snadno přenositelné plotostřihy, které jsou ideální pro menší úkoly a menší ploty. 
  • Pro náročnější úkoly a větší ploty můžou být vhodnější plotostřihy s výkonem v rozmezí od 36V až do 54V.

Kapacita akumulátoru

Kapacita akumulátoru udává, jak dlouho může plotostřih pracovat na jedno nabití. Vyšší kapacita akumulátoru znamená delší dobu provozu, což je výhodné, pokud máte velký plot, který vyžaduje delší dobu práce. Kapacita akumulátoru se obvykle pohybuje v rozmezí od 2 Ah až do 5 Ah nebo více v závislosti na modelu plotostřihu.

Kompatibilita

Je třeba zajistit, že akumulátor je kompatibilní s Vaším vybraným plotostřihem. Doporučuje se vybrat, případně zkontrolovat, že vlastníte akumulátor stejné značky jako je značka pily. Různé značky mohou mít různé specifikace a standardy, a proto nemusí být vzájemně kompatibilní.

Důležité parametry při výběru akumulátorového plotostřihu

Délka čepele

Délka čepele je důležitým faktorem, který ovlivňuje efektivitu a pohodlí při stříhání živých plotů. Delší čepele umožňují rychlejší a efektivnější stříhání, ale mohou být těžší a obtížnější ovládat. Kratší čepele poskytují lepší kontrolu a jsou ideální pro práci na menších plochách.

Ergonomie a hmotnost

Při výběru akumulátorových nůžek na živý plot je důležité zvážit hmotnost a ergonomii nástroje. Lehčí nástroje jsou snadnější na manipulaci a způsobují menší únavu při dlouhodobém použití, ale mohou mít nižší výkon nebo kratší výdrž baterie. Ergonomický design, jako jsou měkké rukojeti a nastavitelné úhly čepele, může zlepšit pohodlí a snížit riziko zranění při práci.

Aku plotostřihy (bez aku) podle výrobce

21 položek celkem
DeWALT DCM563PB (verze bez aku) 18V aku plotostřih
3 488 Kč
DCM563PB
DeWALT DCMPH566N (verze bez aku) aku  plotostřih na  živé ploty
DCMPH566N
METABO HS 18 LTX 55 (verze bez baterie) aku nůžky na živý plot
Novinka
2 990 Kč
601718850
METABO HS 18 LTX BL 55 aku nůžky na živé ploty
Novinka
6 530 Kč
601722850
METABO HS 18 LTX 65 aku plotostřih (bez aku)
Novinka
4 080 Kč
601719850
EINHELL ARCURRA 18/55 (verze bez aku) 18V aku plotostřih
3410920
Drupal Small DCMAS5713N 1
Novinka
5 975 Kč
DCMAS5713N
STANLEY SFMCHTB866B FatMax V60 (bez aku)
Novinka
3 903 Kč
SFMCHTB866B
METABO HS 18 LTX 45 (solo verze)
2 290 Kč
601717850