Aku horkovzdušné pistole - verze bez aku

Akumulátorové horkovzdušné pistole jsou univerzálním nástrojem pro mnoho profesionálních aplikací, včetně odstraňování barvy, tvarování plastů, odstraňování lepidel a mnoho dalších. Díky jejich přenosnosti a bezdrátovému designu jsou ideální pro mobilní a flexibilní použití. Zobrazit více

Výhody, které nabízí pořízení akumulátorové horkovzdušné pistole bez akumulátoru

  • Bezdrátovou konstrukci, která umožňuje snadný přístup k těžko dostupným místům a eliminuje potřebu prodlužovacích kabelů.
  • Snadnou manipulaci díky nižší hmotnosti oproti variantám s kabelem.
  • Flexibilitu při výběru akumulátoru, pokud již doma akumulátor máte, můžete ušetřit na nákupu aku horkovzdušné pistole.

Jak na výběr vhodného akumulátoru?

Při výběru vhodného akumulátoru k aku horkovzdušné pistoli je důležité se zaměřit na parametry jako napětí, kapacita a hlavně kompatibilita akumulátoru.

Napětí akumulátoru

Napětí akumulátoru je důležitým parametrem, který ovlivňuje výkon a efektivitu akumulátorové horkovzdušné pistole. Vyšší napětí v zásadě znamená vyšší výkon a delší dobu provozu, ale také větší hmotnost a vyšší cenu. 

  • Napětí v rozmezí 12V24V nabízí lehčí, kompaktnější a snadno přenositelné horkovzdušné pistole.
  • Nejvyšší výkon a dobu provozu nabízejí horkovzdušné pistole s výkonem v rozmezí od 36V až do 54V

Kapacita akumulátoru

Kapacita akumulátoru ovlivňuje dobu provozu horkovzdušné pistole. Vyšší kapacita akumulátoru znamená delší provoz, ale také vyšší hmotnost pistole. Kapacita se pohybuje v rozmezí 2 Ah až do 9 Ah a čas nabíjení se pohybuje mezi 1 - 5 h.

Kompatibilita

Je třeba zajistit, že akumulátor je kompatibilní s Vaší horkovzdušnou pistolí. Doporučuje se vybrat, případně zkontrolovat, že vlastníte akumulátor stejné značky jako je značka hřebíkovačky. Různé značky mohou mít různé specifikace a standardy, a proto nemusí být vzájemně kompatibilní.

Důležité parametry pro výběr aku horkovzdušné pistole

Při výběru aku horkovzdušné pistole je důležité zvážit několik klíčových parametrů, které ovlivní její výkon a praktičnost. Zde jsou nejdůležitější aspekty, na které byste měli dbát:

Teplotní rozsah

Rozsah teplot, které horkovzdušná pistole může generovat, je důležitým parametrem. Některé modely mohou poskytnout teploty až 600°C, zatímco jiné se mohou pohybovat kolem 300°C. Výběr závisí na vašich potřebách. Pro odstraňování barvy, lepení nebo tvarování plastů budete potřebovat vyšší teploty.

Regulace teploty

Pistole s možností regulace teploty jsou více flexibilní, neboť umožňují přizpůsobení výkonu konkrétní práci. Toto je obzvláště užitečné pro delikátní práce, kde je důležité přesné ovládání teploty.

Hmotnost a design

Horkovzdušná pistole by měla být lehká a ergonomická, aby ji bylo možné pohodlně držet a manipulovat s ní. Hmotnost může ovlivnit unavitelnost při delším použití.

Bezpečnost práce při používání akumulátorové horkovzdušné pistole

Při práci s akumulátorovou horkovzdušnou pistolí je také důležité nosit ochranné pomůcky. Je doporučeno nosit ochranné brýle, pracovní rukavice, které Vás budou chránit před úrazem. Dále je nutné dbát na správné držení těla a vždy využívat obě ruce pro manipulaci s nářadím.

Akumulátorové horkovzdušné pistole (bez aku) podle výrobce

Existuje široká škála výrobců, kteří nabízejí akumulátorové horkovzdušné pistole bez aku, včetně renomovaných značek jako Bosch, DeWalt, Makita a další. Každý výrobce nabízí unikátní soubor funkcí a výhod, které se mohou lišit v závislosti na specifickém modelu a řadě produktů.

5 položek celkem
DeWALT DCE530N aku horkovzdušná pistole
2 650 Kč
DCE530N
METABO HG 18 LTX 500 aku horkovzdušná pistole
3 775 Kč
610502850
STANLEY SFMCE530B V20 aku opalovací pistole
Novinka
1 947 Kč
SFMCE530B
EINHELL TE-HA 18 Li aku horkovzdušná pistole
Novinka
1 790 Kč
4520500