Domácí vodní automaty

Domácí vodní automaty (neboli “automatické čerpadla”) jsou jednodušší zařízení, které se primárně zaměřují na čerpání vody ze zdroje, a tím umožňuje získávat vodu pří do Vaší domácnosti nebo zahrady. Nejčastější využití mají pro zavlažování zahrady nebo napouštění bazénů. Zobrazit více

Jakým způsobem funguje vodní automat?

Vodní automat funguje na základě kombinace senzorů a čerpadla. Když senzor detekuje pokles tlaku vody (například pokud otevřete kohoutek), čerpadlo se aktivuje a čerpá vodu ze zdroje. Jakmile senzor detekuje dostatečný tlak vody, čerpadlo se automaticky vypne. Tento proces je zcela automatizovaný, což ulehčuje práci a šetří energii.

Oproti domácím vodárnám vodu nefiltruje ani neukládá do nádrže pro další použití. Vodní automat je také menší a jednodušší na instalaci a údržbu.

Výhody pořízení vodního automatu
Díky automatizaci nemusíte vodní automat manuálně ovládat. Vodní automaty také nabízí snadnou instalaci a údržbu, která je téměř minimální. Navíc využíváním vlastního zdroje vody snižujete ekologickou stopu.

Zaměřte se na výkon a průtok 

Maximální čerpané množství je jedním z klíčových parametrů automatických čerpadel. Určuje množství vody, které čerpadlo dokáže přečerpat za jednotku času. Rozmezí se pohybuje mezi 3300 litrů za hodinu až do 6000 litrů za hodinu.

Jmenovitý příkon udává, kolik energie spotřebuje vodní automat. Vyšší jmenovitý příkon znamená vyšší výkon, ale také vyšší spotřebu energie. Příkon se pohybuje v rozmezí od 630 W až do 1900 W.


Pokud potřebujete využít i filtraci nebo uskladnění vody, jako vhodnou alternativu můžete zvolit domácí vodárnu.

Domácí vodní automaty podle výrobce

8 položek celkem