Aku pásové brusky - verze bez aku

Akumulátorové pásové brusky jsou nezbytným nástrojem pro každého, kdo potřebuje rychle a efektivně obrousit nebo vyhladit různé povrchy. S tímto nářadím můžete snadno provádět různé práce od malých úprav a oprav, přes údržbu nábytku, až po komplexní stavební a restaurátorské práce. Zobrazit více

Výhody akumulátorových pásových brusek bez akumulátoru

  • Bezdrátová konstrukce, která umožňuje snadný přístup k těžko dostupným místům a eliminuje potřebu prodlužovacích kabelů.
  • Flexibilní a mobilní použití.
  • Méně hluku a vibrací v porovnání s klasickými pásovými bruskami.
  • Výběr akumulátoru závisí na Vás a pokud už doma akumulátor máte, můžete ušetřit na nákupu brusky.

Jak na výběr vhodného akumulátoru?

Při výběru vhodného akumulátoru k aku pásové brusce je důležité se zaměřit na parametry jako napětí, kapacita a hlavně kompatibilita akumulátoru.

Napětí akumulátoru

Napětí akumulátoru je důležitým parametrem, který ovlivňuje výkon a efektivitu akumulátorové pásové brusky. Vyšší napětí v zásadě znamená vyšší výkon a delší dobu provozu, ale také větší hmotnost a vyšší cenu.

  • Napětí v rozmezí 12V24V nabízí lehčí, kompaktnější a snadno přenositelné pásové brusky.
  • Nejvyšší výkon a dobu provozu nabízejí brusky s výkonem v rozmezí od 36V až do 54V.

Kapacita akumulátoru

Kapacita akumulátoru ovlivňuje dobu provozu pásové brusky. Vyšší kapacita akumulátoru znamená delší provoz, ale také vyšší hmotnost brusky. Kapacita se pohybuje v rozmezí 2 Ah až do 9 Ah a čas nabíjení se pohybuje mezi 1 - 5 h.

Kompatibilita

Je třeba zajistit, že akumulátor je kompatibilní s Vaší pásovou bruskou. Doporučuje se vybrat, případně zkontrolovat, že vlastníte akumulátor stejné značky jako je značka brusky. Různé značky mohou mít různé specifikace a standardy, a proto nemusí být vzájemně kompatibilní.

Důležité parametry pro výběr aku pásových brusek

Velikost a typ brusného pásu

Velikost a typ brusného pásu, který bruska může použít, je důležitým parametrem. Některé brusky jsou navrženy pro specifické typy pásů, jako jsou pásy s různými stupni hrubosti.

Rychlost pohybu pásu

Rychlost pohybu pásu ovlivňuje, jak rychle a efektivně můžete brousit povrchy. Vyšší rychlost znamená rychlejší a efektivnější broušení.

Hmotnost aku pásové brusky

Hmotnost pásové brusky je dalším důležitým parametrem, protože ovlivňuje, jak pohodlné je s nářadím pracovat. Lehčí modely jsou obecně pohodlnější při dlouhodobém použití, zatímco těžší modely mohou být robustnější a mít vyšší výkon.

Bezpečnost práce při používání akumulátorové pásové brusky

Při práci s akumulátorovým pásovou bruskou je také důležité nosit ochranné pomůcky. Je doporučeno nosit ochranné brýle, pracovní rukavice, které Vás budou chránit před úrazem. Dále je nutné dbát na správné držení těla a vždy využívat obě ruce pro manipulaci s nářadím.

2 položek celkem
Ecomm Large DCW220N 1 (1)
Novinka
6 989 Kč
DCW220NT
Ecomm Large DCW220N 1 (1)
Novinka
6 966 Kč
DCW220N