Renovátor - užitečné multifunkční nářadí

Datum: 08.01.2014   |  
Renovátor představuje multifunkční nářadí podobné oscilační brusce. Větší popularizaci tohoto typu nářadí přinesla nabídka levných modelů v TV shopech. Nejedná se však o žádnou novinku na trhu, první modely podobného multifunkčního nářadí byly vyrobeny před více jak 40 lety.


Multifunkční nářadí je velmi praktický pomocník, o kterého je stále větší zájem nejen mezi profesionály, ale i v řadách hobby řemeslníků. Díky malým konstrukčním rozměrům můžete s tímto nářadím pracovat i ve velmi omezeném prostoru.  S multifunkčním nářadím si snadno poradíte například s renovací oken, pokládkou podlahy, či výměnou obkladů. Toto nářadí oceníte také v modelářství, nebo při renovaci aut a lodí.

 

Vyplatí se vybrat kvalitní model

Kvalitní modely multifunkčního nářadí mají obvykle nižší hmotnost a propracované ergonomické tvary pláště se zónami tlumícími vibrace. Vyměnitelné nástroje jsou vyráběny z nejkvalitnějších materiálů a díky použití rychlospojek je jejich výměna otázkou několika sekund. Dalším bonusem je široká nabídka příslušenství a originálních náhradních dílů.

Nedostatky levného Renovátoru jsou patrné na první pohled. Tělo nářadí je jen nepatrně ergonomicky tvarováno a tlumící zóny jsou jen nepatrné. Vzhledem k použití levných materiálů a komponentů má Renovátor celkově vyšší hmotnost, která se projeví při delší práci. Peníze, které ušetříte při nákupu tohoto nářadí zaplatíte při dokupování dalších vyměnitelných nástrojů a spotřebního materiálu, které se pro Renovátor prodávají jen v drahých sadách.

   

Náš tip

Přesto se i v levnějším segmentu najdou modely, které jsou kvalitní a spolehlivé.
Jedním z takových je i multifunkční nářadí Skil 1490MA. Značka SKIL přitom není zcela bezejmenná. Patří do skupiny ručního nářadí Bosch a má za sebou bohatou historii.

Model 1490MA je osazen motorem o výkonu 220 W, s plynulou regulací v rozmezí 15 000 - 22 000 kmitů za minutu.  Skil 1490MA vyniká i velmi nízkou hmotností 1,1 kg. Toto nářadí je uloženo v praktické tašce a obsahuje toto příslušenství: brusný nadstavec, 6 brusných papírů, 4 x pilový list pro zapichovací řez do dřeva i kovu o šířkách 10 a 20 mm, segmentový pilový kotouč, protiprachový adaptér a šestihranný klíč. Další komponenty je možné dokupovat samostatně za příznivé ceny.

 

     
Multifunkční nářadí najdete nejen v nabídce všech předních světových značek, jako jsou DeWalt, Black and Decker, Bosch nebo Makita.

Princip funkce multifunkčního nářadí

Mechanismus tohoto nářadí pracuje na principu oscilace (kmitání) pracovní hlavy ve velmi malém úhlu 2,5-3,5 stupně. Frekvence kmitání je velmi vysoká, pohybuje se okolo 20 000 kmitů/minutu a je regulovatelná. Kmitavý pohyb se přenáší na vyměnitelné nástroje, které pomocí drobných dělících zubů nebo brusných zrn opracovávají materiál.

Novinky

AKCE: Multifunkční LED svítilny k nářadí Narex

Získejte LED svítilnu zdarma! V rámci akční nabídky nabízíme k vybranému elektrickému nářadí Narex zdarma multifunkční svítilnu FL LED 3 M v hodnotě 790,- kč, neb...

AKCE: Akumulátor zdarma k aku nářadí Festool

Pokud si v období od 1. srpna do 30. listopadu 2018 zakoupíte některý z výrobků 18V řady aku nářadí prémiové značky Festool, dostanete po registraci na stránkách výrobce vý...