AKCE: Doprava do balíkovny jen za 27 Kč

Jak vybrat správný gril?

Datum: 30.05.2015   |  
 Letní počasí zatím trvá pokaždé jen pár dní, než je přerušeno deštěm. Přesto můžeme jásat – sezóna grilování je zpět. Nejen šťavnaté maso si opět vychutnáte na balkoně, kde stačí plynový gril, nebo na zahradě, kde víc užijeme venkovní gril . Níže v článku vám poradíme, jak na výběr a představíme si i nové trendy v grilování – třeba od firmy Campingaz.

1      Kde budete grilovat?

Pokud se vaše akce omezí pouze na balkon nebo terasu, nemůžeme vám bohužel doporučit klasický gril na dřevěné uhlí. Kromě voňavého masa by totiž sousedé mohli mít zážitek i z kouře. Tou správnou volbou pro vás bude například elektrický gril.

Pokud však máte zahradu nebo grilujete v přírodě, karta se obrací. Zde můžete naplno využít přednosti, které nabízí venkovní grily. A je jedno, jestli se bude jednat o plynový gril, zahradní gril na dřevěné uhlí nebo třeba méně častý vodní gril.


   Proč bych si měl pořídit gril na dřevěné uhlí?

 Protože jde o nejlevnější cestu, jak si gril pořídit. Nejlevnější modely najdete již od 600 Kč, standardně se však pohybují kolem 2 500 Kč. Za tuto částku již dostanete kvalitní výrobek s různými vychytávkami, často i s příslušenstvím. To je i případ značky Campingaz a jejího patentu Air Control System.

Na dřevěném uhlí chcete grilovat i proto, že si potrpíte na kouřovou chuť a vůni masa. Ať už budete topit briketami nebo uhlím, budete mít pocit, že maso z takového grilu chutná přeci jen o něco „opravdověji“. 
Náš tip:
Pokud chcete chuť masa ještě ozvláštnit, zkuste kokosové uhlíky. Původně byly určeny pro vodní dýmky, nicméně jejich využití je stejné jako u běžného dřevěného uhlí. Navíc ale přidávají mnohem delší dobu žhnutí, minimum popela a kouř úžasně vonící po kokosu.


 

3       Proč bych měl chtít plynový gril?

Protože preferujete jednoduchou přípravu a čistý gril. Protože oceníte, že po jednom stisknutí se gril rychle rozehřeje a vy nemusíte zbytečně dlouho čekat. A protože nehrozí, že by vám gril vyhasl. Právě mezi plynovými grily najdeme také nejvíc „poddruhů“. Patří sem malé cestovní, stejně jako velké zahradní grily se třemi a více hořáky a množstvím odkládacích ploch.

Právě do této kategorie spadají i lávové grily. Lávové kameny mají samočistící schopnost a díky svému povrchu dokáží pohlcovat tuk. Stejně tak se nemusíte starat ani o popel nebo olej.

 Pokud se zajímáte o poslední trendy, zaměřte svoji pozornost k již zmiňované značce Campingaz. Ta vybavuje některé své modely technologií RBS.

 Jedná se o patentovaný systém keramických hořáků umístěných i na bocích. Díky tomu se zmenšuje riziko vzplanutí oleje nebo šťávy z masa a celé grilování je obecně zdravější.
 
   Campingaz 4 Series RBS® EXS


4       Jsou nějaké obecně platné zásady bez ohledu na typ grilu?

 • Plynový gril, stejně jako zahradní nebo jakýkoliv jiný by měl mít víko. To eliminuje vliv počasí, kumuluje teplo a jeho součástí může být i teploměr.
 •  Veškeré držáky a úchyty musí být bezpodmínečně z nevodivého materiálu.
 • Čím těžší, tím lepší. Větší váha a nízké těžiště totiž znamenají vyšší stabilitu.
 • Rošt musí být z nerezu nebo litiny, pokrytý kvalitním smaltem. Zároveň musí zabírat co největší část grilu, aby co nejlépe vedl teplo.

      

      Máte pro mne tedy nějaké konkrétní doporučení?

 

Přenosný gril Campingaz 1 Series Compact EX 

 • Přenosný plynový gril, kdekoliv je málo místa
 • Ugriluje však až na 5 porcí najednou
 • Kdykoliv a kdekoliv ho snadno složíte

   

Gril na dřevěné uhlí Campingaz Bonesco LC

 • S Air Control System můžete vždy regulovat teplotu a výkon grilu
 • Dřevěné uhlí rozpálíte na plný výkon již za 20 minut
 • Díky kolečkům a šikovným držadlům gril snadno převezete

   

Kontaktní gril Campingaz 3 Series Woody L

 • Velký kontaktní plynový gril pro vaše zahradní párty
 • Díky piezo zapalování můžete grilovat prakticky okamžitě až 12 porcí najednou
 • Při konstrukci se využilo i akátové dřevo, takže gril i dobře vypadá

Novinky

AKCE | limitovaná edice nářadí Metabo Black Edition

PROBÍHAJÍCÍ AKCE Exluzivní nabídka akumulátorového nářadí METABO v černé variantě z limitované edice Black Edition a s nadstandartní zárukou "Full ...

AKCE | Akumulátor zdarma k aku nářadí FESTOOL

PROBÍHAJÍCÍ AKCE Pro zákazníky, kteří hledají kvalitní akumulátorové nářadí výrobce FESTOOL nabízíme k vybranému nářadí jeden 18V akumulátor o kapa...