Rozšíření 36V systému Bosch Power4All

Společnost Bosch rozšiřila systém "36V Power for All System" o dva nové modely zahradního nářadí. Nový akumulátorový plotostřih AdvancedHedgeCut 36V-65-28 bez námahy zastřihne husté živé ploty a keře a akumulátorová strunová sekačka AdvancedGrassCut 36V-33 zase výkonně zbaví zarostlé plochy divokého porostu - vše pohodlně a bez námahy s jedním akumulátorem a nabíječkou.

Křovinořez pro výkonné vyžínání zarostlých trávníků

Akumulátorová strunová sekačka AdvancedGrassCut 36V-33 spolehlivě a rychle odstraňuje divoký porost a plevel pomocí strunové hlavy. Váží pouze 4,0 kg včetně 2,0 Ah akumulátoru, a je tak výrazně lehčí než běžné benzínové strunové sekačky ve stejném rozsahu použití. AdvancedGrassCut 36V-33 je vybavena bezuhlíkovým motorem, který je mimořádně kompaktní, odolný a bezúdržbový.

Nový model výkonného vyžínače nabízí průměr řezného kruhu 33 cm a kombinuje výkonný řez s vysokou ergonomií a inovativním systémem hlav: Její konstantní elektronika automaticky přizpůsobuje výkon strunové sekačky danému úkolu a zároveň udržuje její pracovní rychlost. Struna o tloušťce 2,4 milimetru je při každém poklepání o zem povytažena systémem "Pro-Tap" přibližně o deset milimetrů.

Plotostřih pro stříhání hustých živých plotů

Nový plotostřih AdvancedHedgeCut 36V-65-28 nabízí délku nože 65 centimetrů a díky přesným švýcarským nožům dokáží stříhat větve silné až 28 milimetrů. Velké a husté živé ploty stříhají rychlostí 3 200 zdvihů za minutu, takže jsou stejně rychlé jako jejich kabelový protějšek. Hlavní výhodou oproti srovnatelným akumulátorovým nůžkám na živé ploty v segmentu pro kutily je jejich bezuhlíkový motor, který je mimořádně kompaktní, odolný a bezúdržbový.

Akumulátorové nůžky na živý plot jsou také výrazně lehčí než běžné benzínové nůžky na živý plot v této třídě: Váží pouhých 4,2 kg včetně akumulátoru o kapacitě 2,0 Ah. Na jedno nabití akumulátoru zvládnou zastřihnout až 260 metrů čtverečních živého plotu. Jejich přední rukojeť umožňuje také různé polohy úchopu a práce.