RYCHLÉ DODÁNÍ: Zboží skladem do 15:00 expedujeme v den objednání ⚡

Multifunkční oscilační brusky

Oscilační bruska (obrážečka, renovátor) představuje vysoce všestranné elektrické nářadí se sadou výměnných nástavců, které umožňuje nahradit hned několik nástrojů ve standardní dílně. V našem sortimentu najdete také aku oscilační brusky.

Multifunkční oscilační bruska, též označovaná jako renovátor, je velmi univerzální nářadí s úžasnou variabilitou použití, které se hodí do každé domácnosti pro všechny základní stavební a instalatérské práce. Uplatnění najde zvláště při broušení, řezání, škrabání, odstraňování materiálu, odstraňování barev a vrstev různých materiálů, čištění, dokončovací práce, při opracování detailů a při práci v obtížně přístupných místech.

Oscilační bruska = nejuniverzálnější typ nářadí

Oscilační bruska funguje jako pila, špachtle, pilník nebo rašple a je vhodná například pro odstranění starých koupelnových obkladů, linolea nebo lepeného koberce, odstraňování zatvrdlého lepidla, malty nebo omítky, srovnání podkladu pod odstraněnými obklady, odstraňování starých nátěrů, dělení sádrokartonových desek, pro vyříznutí čtyřhranného otvoru do sádrokartonu nebo do dřevěné desky, pro řezání plastových nebo měděných trubek, zaříznutí dřevěných lišt, srovnání povrchu, broušení dřeva, sádrokartonu a jiných podkladových materiálů, odstranění starého silikonového tmelu nebo těsnění například kolem umyvadla, modelářské aplikace při opracování jemných detailů, odříznutí šroubů nebo hřebíků, pro přesné ponorné řezy menšího rozsahu atd.

Renovátory mají různé typy upínání podle výrobců

Při výběru nové oscilační brusky zvažte, jestli je pro vybraný typ k dispozici dostatečná nabídka nástrojů nástavců a příslušenství. Nástroje se k brusce připevňují různými upevňovacími systémy, některé systémy jsou kompatibilní napříč několika výrobci, některé jsou speciálně vyvinuty pro konkrétního výrobce. Součástí základního balení oscilační brusky bývá standardně několik nejběžnějších nástrojů, pro některé práce budete muset dokoupit potřebné nástroje zvlášť.

Nastavení otáček pro přesné zpracování materiálu

Velmi důležité je, aby byla bruska vybavena plynulou regulací otáček a s tím související možností nastavení rychlosti kmitání nástroje. Rychlost otáček závisí na aplikaci a opracovávaném materiálu. Vyšší otáčky jsou obecně vhodné pro tvrdší materiály a využijete je například při řezání, nižší otáčky jsou vhodné pro měkké matriály jako je dřevo a plasty a využijete je například při odstraňování materiálu pomocí škrabky.

Výrobci: