FESTOOL TPC 18/4 I-Basic (verze bez aku) aku příklepový vrtací šroubovák

Kód: 575 604
Značka: FESTOOL
8 030 Kč 8 030 Kč / 1 ks
U dodavatele - 5-8 dní
Možnosti doručení

bezuhlíková aku příklepová vrtačka 18 V, kufr Systainer3, bez akumulátoru a nabíječky

Detailní informace

Detailní popis produktu

Balení s TPC 18/4 Basic obsahuje

  • 1x držák bitů (BH 60 CE-Imp)
  • 1x přídavná rukojeť (AHS-43/230)
  • 1x rychlosklíčidlo (KC 13-1/2-MMFP)
  • 1x univ. sklíčidlo (WH-CE CENTROTEC)
  • 1x kovová spona (pro uchycení na opasek)
  • 1x systémový kufr Systainer (SYS3 M 187)

Čtyřrychlostní aku příklepová vrtačka QUADRIVE TPC 18/4 představuje nejvýkonnější model aku vrtaček Festool a přímého nástupce staršího modelu s označením PDC 18/4. Oproti předcházející generací je nový model vybaven optimalizovanou celokovovou převodovkou s vyšším kroutícím momentem (75 Nm), novým typem kovového sklíčidla a především elektronickou funkcí KickBackStop, která napomáhá výrazně snížit riziko poranění obsluhy při zablokování nástroje. Nabízená varianta aku vrtačky TPC 18/4 s označením Basic (575604) je dodávaná v holé variantě bez akumulátoru a nabíječky, což dává výhodu především stávajícím zákazníkům, kteří již vlastní akumulátor a nabíječku z jiného typu nářadí Festool.

Čtyřstupňová kovová převodovka

Model TPC 18/4 je stejně jako u předcházející generace (PDC 18/4) vybaven čtyřstupňovou převodovkou, ale s vylepšenou koncepcí spínače, který umožňuje rychlé a kontrolované přepínání z jedné rychlosti na jakoukoli jinou. Z 1. rychlostního stupně tak lze nyní ihned přepnout na 4. rychlostní stupeň. Novinkou je také nové kovové rychloupínací sklíčidlo FastFix, které umožňuje bezpečné uchytit nástroj do průměru 13 mm a nabízí delší životnost i při náročnějším používání.

Univerzální systém FastFix

Díky patentovanému systému upínání FastFix je možné aku vrtačku Quadrive TPC 18/4 kombinovat s širokou škálu výměnných nástavců pro flexibilní vrtání, šroubování, úhlové vrtání a úhlové šroubování. Velkou předností je také osvědčené sklíčidlo CENTROTEC, které kombinuje sklíčidlo a držák bitů v jednom a to při poloviční velikosti a o 80 % menší hmotnosti než mají standartní sklíčidla. Žádný jiný příklepový vrtací šroubovák díky tomu nenabízí tak rozmanité možnosti použití.

Funkce KickBackStop Nové

Novinkou u nejvyšší řady aku vrtacích šroubováků Festool s označením Quadrive je bezpečnostní funkce KickBackStop, která zabraňuje poranění obsluhy při náhlém zaseknutí nástroje v materiálu. Elektronická funkce KickbackStop při náhlém zaseknutí nebo zablokování vrtacího šroubováku vypne otáčky a zabrání nebezpečnému zkroucení zápěstí obsluhy.

Verze bez akumulátoru a nabíječky

Nabízená varianta aku příklepového šroubováku TPC 18/4 Quadrive s označením "Basic" (575604) je dodávaná bez akumulátoru a nabíječky. Tato varianta je tak nejvýhodnější pro již stávající zákazníky výrobce Festool, kteří již vlastní napájecí příslušenství z jiného akumulátorového nářadí Festool. Aku baterie a nabíječku lze dokoupit také samostatně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Aku příklepové vrtačky - verze bez aku
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 4.224 kg
Výrobce: FESTOOL
Balení s kufrem: ano
Funkce Bluetooth: ano
Hmotnost nářadí: 20 kg
Max. kroutící moment: 60 Nm
Max. kroutící moment (měkký spoj): 40 Nm
Max. kroutící moment (tuhý spoj): 60 Nm
Max. průměr do dřeva: 50 mm
Max. průměr do oceli: 13 mm
Max. průměr do zdiva: 10 mm
Max. průměr šroubování: 10
Napětí akumulátoru: 18 V
Počet úderů 1. rychlost: 0-7600 úd/min
Pravý/Levý chod: ano
Rozsah sklíčidla: 1,5-13 mm
Typ akumulátoru: Verze dodávaná bez akumulátoru
Typ motoru: Bezuhlíkový
Volnoběžné otáčky 1. rychlost: 0-400 ot/min
Volnoběžné otáčky 2. rychlost: 0-850 ot/min
Volnoběžné otáčky 3. rychlost: 0-1850 ot/min
Volnoběžné otáčky 4. rychlost: 0-3800

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Německý výrobce FESTOOL se zaměřuje na výrobu vysoce kvalitního elektrického nářadí s výborným ergonomickým zpracováním a dlouhou životností. Festool své portfolio produktů orientuje na náročnější typ zákazníků, kteří požadují maximální úroveň kvality a odolnost pracovního nářadí. V současnosti patří firma Festool do koncernu "TTS Tooltechnic Systems", kam spadá i tradiční český výrobce nářadí Narex.