Elektrické strunové sekačky GARDENA

Elektrické strunové sekačky Gardena jsou ideální volbou pro zahrádkáře, kteří hledají spolehlivou a pohodlnou možnost pro údržbu trávníků a okrajů. Gardena, jako přední evropská značka zahradnických nástrojů, je známá svou vysokou kvalitou, inovací a trvanlivostí svých výrobků. Zobrazit více

Výhody spojené s pořízením elektrické strunové sekačky Gardena

Přesné a rychlé sečení

Gardena strunové sekačky nabízejí vysoký výkon a široký záběr sečení. Jejich výkonné motory a pružná struna zaručují hladké a přesné řezy pro profesionálně vypadající trávník. Mnoho modelů elektrických strunových sekaček Gardena má integrované funkce, jako je sečení a lemování, což umožňuje snadné přepínání mezi různými úkoly a zefektivňuje Vaši práci na zahradě.

Ergonomie a pohodlí

Tyto sekačky jsou navrženy tak, aby byly co nejpohodlnější pro uživatele. Většina modelů má nastavitelnou rukojetí a teleskopickou tyč, která umožňuje snadné přizpůsobení sekačky dle potřeby. Lehké a vyvážené konstrukce těchto sekaček usnadňují manipulaci a zvládají i delší dobu sečení bez zbytečné únavy.

Důležité parametry při výběru elektrické strunové sekačky Gardena

Výkon motoru 

Výkon motoru je u elektrických strunových sekaček klíčovým parametrem, který ovlivňuje jejich schopnost zvládnout různé druhy trávy a porostu. Elektrické strunové sekačky o výkonu do 300 W zvládnou upravit okrasný trávník. Sekačky o výkonu v rozmezí 300700 W jsou vhodné pro posekání nízkých trávníků. Na vyšší trávník je vhodné zvolit sekačku o výkonu nad 700 W.

Širší záběr pro rychlejší a efektivnější práci

Maximální šířka záběru u elektrických strunových sekaček se vztahuje na průměr kruhu, který struna vytváří při své maximální rychlosti. U elektrických strunových sekaček se šířka záběru obvykle pohybuje mezi 2535 cm. Pokud potřebujete upravit velké plochy je lepší zvolit vyšší šířku záběru, naopak pro menší plochy a užší prostory jsou lepší elektrické strunové sekačky s menší šířkou záběru.

Typ odvíjení struny

Poloautomatický posun je velmi populární a jednoduchý, uvolňuje strunu klepnutím strunové hlavy o zem.

Automatický posun je nejpohodlnější, jelikož uvolňuje strunu automaticky při dosažení určitých otáček. Avšak může být náchylnější k problémům a rychlejšímu opotřebení.

Nabízené doplňkové funkce

  • nastavitelná výška rukojeti, případně přídavná rukojeť
  • otáčení sekací hlavy
  • pojezdová kolečka

Dodávané příslušenství

Kromě toho, u nás můžete dokoupit struny a cívky, případně náhradní nože, pro všechny naše elektrické strunové sekačky. Tyto doplňky zajišťují, že vaše sekačka bude vždy připravena k použití a zaručují vynikající výsledky při sečení trávy.

4 položek celkem
GARDENA 9874-20 PowerCut 650/28 strunová sekačka
2 753 Kč
9874-20
GARDENA 9872-20 ComfortCut 550/28 strunová sekačka
2 153 Kč
9872-20
GARDENA 9870-20 EasyCut 450/25 strunová sekačka
1 654 Kč
9870-20
GARDENA 9805-20 SmallCut 300/23 strunová sekačka
1 075 Kč
9805-20