Aku vyžínače (bez aku) MAKITA

Investujte do akumulátorové strunové sekačky Makita bez akumulátoru a získejte flexibilitu a výkon, který potřebujete pro údržbu Vaší zahrady. Zobrazit více

Výhody spojené s pořízením aku vyžínače (bez akumulátoru) Makita

Výkon a efektivita

Makita je synonymem pro výkon a efektivitu. Bez ohledu na to, jak velká nebo malá je Vaše zahrada, tyto sekačky poskytují konzistentní výkon a přesné sečení, na které je možné se spolehnout.

Flexibilita volby akumulátoru

Tyto sekačky jsou prodávány bez akumulátoru, což znamená, že máte možnost vybrat si akumulátor, který nejlépe vyhovuje Vašim specifickým potřebám. To umožňuje personalizovat Váš nástroj pro optimální výkon a dobu provozu.

Ergonomie a komfort

Makita je známá svými ergonomickými návrhy. Tyto sekačky jsou lehké a snadno se ovládají, čímž minimalizují namáhání těla během práce a zároveň zvyšují produktivitu.

Jak si poradit s výběrem aku vyžínače (bez aku) Makita

Při výběruakumulátorové strunové sekačky bez akumulátoru je důležité zvážit Vaše konkrétní potřeby a zda vlastníte akumulátor. V případě vlastnění akumulátoru se pro Vás výběr zjednodušuje a zbývá vybrat kompatibilní akumulátorovou strunovou sekačku. Pokud akumulátor nevlastníte výběr se rozšiřuje i o výběr správného akumulátoru.

Kapacita a napětí akumulátoru

Vyšší kapacita zaručuje delší provoz na jedno nabití. Kapacita se pohybuje v rozmezí od 1.5 Ah až do 5 Ah a čas nabíjení je závislý na typu akumulátoru, ale pohybuje se mezi 1 - 4 h. Výdrž akumulátoru se pohybuje v minutách od 20 - 60 min.

Vyšší napětí znamená, že aku vyžínač bude disponovat větším výkonem a schopností efektivně zvládat náročnější úkoly, jako je sekání větších ploch. Akumulátory běžně nabízí napětí v rozmezí 14V54V.

Kompatibilita

Ujistěte se, že akumulátor je kompatibilní s Vaším aku vyžínačem. Doporučuje se vybrat akumulátor stejné značky jako je značka vyžínače. Různé značky mohou mít různé specifikace a standardy, a proto nemusí být vzájemně kompatibilní.

Důležité parametry pro výběr aku vyžínače Makita

Typ motoru

Uhlíkový motor využívá uhlíkových kartáčků pro přenos elektrického proudu. Akumulátorové rotační sekačky s uhlíkovým motorem jsou výrazně levnější, ale většinou jsou hlučnější a vyžadují častou údržbu a výměnu. 

Bezuhlíkový motor nepoužívají kartáčky, což snižuje opotřebení a potřebu údržby. Nabízejí lepší energetickou účinnost, nižší hlučnost a delší životnost za cenu vyšší ceny než u uhlíkových sekaček. 

Širší záběr pro rychlejší a efektivnější práci

Maximální šířka záběru u akumulátorových strunových sekaček se vztahuje na průměr kruhu, který struna vytváří při své maximální rychlosti. U akumulátorových strunových sekaček se šířka záběru obvykle pohybuje mezi 2338 cm. Pokud potřebujete upravit velké plochy je lepší zvolit vyšší šířku záběru, naopak pro menší plochy a užší prostory jsou lepší akumulátorové strunové sekačky s menší šířkou záběru.

Hmotnost a ergonomie

Při výběru akumulátorové strunové sekačky je důležité zohlednit hmotnost a ergonomii zařízení. Lehčí modely jsou snadněji ovladatelné a méně namáhající během dlouhodobého použití, což je důležité především pro osoby se sníženou fyzickou zdatností nebo pro ty, kdo tráví na zahradě hodně času. Hmotnost se pohybuje v rozmezí od 2 kg do 6,5 kg.

Ergonomie sekačky je závislá na umístění rukojetí, nastavitelnosti výšky a úhlu držadla, což může zlepšit komfort a snížit zátěž na záda a klouby uživatele.

19 položek celkem
Ecomm Medium DCM561PBS 1
4 685 Kč
DCM561PBS
SKIL 0240 CA (verze bez aku) aku vyžínač 20V
1 330 Kč
G T1E 024 0CA
BOSCH AdvancedGrassCut 36 (verze bez aku) aku vyžínač
0 600 878 N04
DeWALT DCMST561N (verze bez aku) aku vyžínač se sklápěcí násadou
DCMST561N
BLACK+DECKER BCSTA536B (verze bez aku) bezuhlíkový aku vyžínač
Výprodej
2 350 Kč
BCSTA536B
SKIL 0230 CA (verze bez aku) aku vyžínač 20V
1 590 Kč
G T1E 023 0CA
STANLEY SFMCST933B FatMax V20 (verze bez aku) 18V aku strunový vyžínač s AFS
SFMCST933B
EINHELL GE-CT 18 Li-Solo (verze bez aku) aku vyžínač
3411172
EINHELL GC-CT 18/24 Li-Solo (verze bez aku) aku vyžínač
3411123