Aku vyžínače (bez aku) BOSCH

S akumulátorovými strunovými sekačkami Bosch, které jsou prodávány bez akumulátoru, získáváte maximální flexibilitu při výběru energie pro svůj nástroj. Tato řada sekaček využívá dlouholeté zkušenosti značky Bosch v oblasti vývoje nástrojů pro domácnost a zahradu, což zaručuje spolehlivost a výkon. Zobrazit více

Výhody spojené s pořízením aku vyžínače (bez akumulátoru) Bosch

Výkon bez kompromisů

I když je prodávána bez akumulátoru, akumulátorová strunová sekačka Bosch neustupuje výkonem. Je navržena tak, aby zvládla jakékoliv úkoly v zahradě, od jednoduchého ořezávání až po řešení hustého porostu.

Flexibilita při výběru akumulátoru

Koupě akumulátorové strunové sekačky bez akumulátoru umožňuje vybrat si kapacitu akumulátoru, která nejlépe vyhovuje Vašim potřebám. To znamená, že si můžete vybrat akumulátor s větší kapacitou pro delší dobu provozu nebo menší akumulátor pro lehčí váhu a snadnější manipulaci.

Komfort a pohodlí

Akumulátorové strunové sekačky Bosch jsou navrženy pro maximální komfort a pohodlí. Mají lehký a ergonomický design, který snižuje únavu během práce, a díky bezdrátovému designu můžete pracovat bez omezení kabelu.

Jak si poradit s výběrem aku vyžínače (bez aku) Bosch

Při výběruakumulátorové strunové sekačky bez akumulátoru je důležité zvážit Vaše konkrétní potřeby a zda vlastníte akumulátor. V případě vlastnění akumulátoru se pro Vás výběr zjednodušuje a zbývá vybrat kompatibilní akumulátorovou strunovou sekačku. Pokud akumulátor nevlastníte výběr se rozšiřuje i o výběr správného akumulátoru.

Kapacita a napětí akumulátoru

Vyšší kapacita zaručuje delší provoz na jedno nabití. Kapacita se pohybuje v rozmezí od 1.5 Ah až do 5 Ah a čas nabíjení je závislý na typu akumulátoru, ale pohybuje se mezi 1 - 4 h. Výdrž akumulátoru se pohybuje v minutách od 20 - 60 min.

Vyšší napětí znamená, že aku vyžínač bude disponovat větším výkonem a schopností efektivně zvládat náročnější úkoly, jako je sekání větších ploch. Akumulátory běžně nabízí napětí v rozmezí 14V54V.

Kompatibilita

Ujistěte se, že akumulátor je kompatibilní s Vaším aku vyžínačem. Doporučuje se vybrat akumulátor stejné značky jako je značka vyžínače. Různé značky mohou mít různé specifikace a standardy, a proto nemusí být vzájemně kompatibilní.

Důležité parametry pro výběr aku vyžínače Bosch

Typ motoru

Uhlíkový motor využívá uhlíkových kartáčků pro přenos elektrického proudu. Akumulátorové rotační sekačky s uhlíkovým motorem jsou výrazně levnější, ale většinou jsou hlučnější a vyžadují častou údržbu a výměnu. 

Bezuhlíkový motor nepoužívají kartáčky, což snižuje opotřebení a potřebu údržby. Nabízejí lepší energetickou účinnost, nižší hlučnost a delší životnost za cenu vyšší ceny než u uhlíkových sekaček. 

Širší záběr pro rychlejší a efektivnější práci

Maximální šířka záběru u akumulátorových strunových sekaček se vztahuje na průměr kruhu, který struna vytváří při své maximální rychlosti. U akumulátorových strunových sekaček se šířka záběru obvykle pohybuje mezi 2338 cm. Pokud potřebujete upravit velké plochy je lepší zvolit vyšší šířku záběru, naopak pro menší plochy a užší prostory jsou lepší akumulátorové strunové sekačky s menší šířkou záběru.

Hmotnost a ergonomie

Při výběru akumulátorové strunové sekačky je důležité zohlednit hmotnost a ergonomii zařízení. Lehčí modely jsou snadněji ovladatelné a méně namáhající během dlouhodobého použití, což je důležité především pro osoby se sníženou fyzickou zdatností nebo pro ty, kdo tráví na zahradě hodně času. Hmotnost se pohybuje v rozmezí od 2 kg do 6,5 kg.

Ergonomie sekačky je závislá na umístění rukojetí, nastavitelnosti výšky a úhlu držadla, což může zlepšit komfort a snížit zátěž na záda a klouby uživatele.

4 položek celkem
BOSCH EasyGrassCut 18V-26 (verze bez aku) 18V aku strunová sekačka
0 600 8C1 C04
BOSCH AdvancedGrassCut 36 (verze bez aku) aku vyžínač
0 600 878 N04