Aku strunové sekačky SKIL

Aku vyžínače Skil jsou skvělým řešením pro všechny, kteří hledají kompaktní, ale silné nástroje pro péči o trávník. Skil je značka s dlouhou historií a reputací pro výrobu kvalitních nástrojů, které jsou navrženy tak, aby byly snadno ovladatelné, ale přesto poskytovaly vynikající výkon. Zobrazit více

Výhody spojené s pořízením aku vyžínače Skil

Energie na dosah s inovativní technologie

S výkonnými akumulátory, které nabízejí dlouhé pracovní intervaly a rychlé dobíjení, Skil aku vyžínače poskytují neustálou energii pro vaše zahradnické potřeby. Navíc se Skil zaměřuje na inovativní řešení, které zlepšují výkonnost a zjednodušují práci. Aku vyžínače Skil jsou vybaveny pokročilými funkcemi, jako je automatické nastavení struny a rychlé nastavení délky struny.

Flexibilní a snadno ovladatelné

Skil aku vyžínače jsou navrženy pro maximální pohodlí a ovladatelnost. S lehkou konstrukcí, nastavitelnými rukojetmi a snadnou manipulací nabízí tyto nástroje flexibilitu a snadnou manipulaci, které Vám umožní efektivně pracovat na všech typech trávníků a zahrad.

Důležité parametry při výběru aku vyžínače Skil

Kapacita a napětí akumulátoru

Vyšší kapacita zaručuje delší provoz na jedno nabití. Kapacita se pohybuje v rozmezí od 1.5 Ah až do 5 Ah a čas nabíjení je závislý na typu akumulátoru, ale pohybuje se mezi 1 - 4 h. Výdrž akumulátoru se pohybuje v minutách od 20 - 60 min.

Vyšší napětí znamená, že aku vyžínač bude disponovat větším výkonem a schopností efektivně zvládat náročnější úkoly, jako je sekání větších ploch. Akumulátory běžně nabízí napětí v rozmezí 14V54V

Typ motoru

Uhlíkový motor využívá uhlíkových kartáčků pro přenos elektrického proudu. Akumulátorové rotační sekačky s uhlíkovým motorem jsou výrazně levnější, ale většinou jsou hlučnější a vyžadují častou údržbu a výměnu. 

Bezuhlíkový motor nepoužívají kartáčky, což snižuje opotřebení a potřebu údržby. Nabízejí lepší energetickou účinnost, nižší hlučnost a delší životnost za cenu vyšší ceny než u uhlíkových sekaček. 

Širší záběr pro rychlejší a efektivnější práci

Maximální šířka záběru u akumulátorových strunových sekaček se vztahuje na průměr kruhu, který struna vytváří při své maximální rychlosti. U akumulátorových strunových sekaček se šířka záběru obvykle pohybuje mezi 2338 cm. Pokud potřebujete upravit velké plochy je lepší zvolit vyšší šířku záběru, naopak pro menší plochy a užší prostory jsou lepší akumulátorové strunové sekačky s menší šířkou záběru.

Hmotnost a ergonomie

Při výběru akumulátorové strunové sekačky je důležité zohlednit hmotnost a ergonomii zařízení. Lehčí modely jsou snadněji ovladatelné a méně namáhající během dlouhodobého použití, což je důležité především pro osoby se sníženou fyzickou zdatností nebo pro ty, kdo tráví na zahradě hodně času. Hmotnost se pohybuje v rozmezí od 2 kg do 6,5 kg.

Ergonomie sekačky je závislá na umístění rukojetí, nastavitelnosti výšky a úhlu držadla, což může zlepšit komfort a snížit zátěž na záda a klouby uživatele.

3 položek celkem
SKIL 0230 AA (1x2Ah) aku strunová sekačka 20V
2 669 Kč
G T1E 023 0AA
SKIL 0240 AA (1x2Ah) 20V aku strunová sekačka
2 796 Kč
G T1E 024 0AA