Aku řetězové pily STANLEY

Stanley je značka s dlouholetou tradicí a vysokou reputací v oblasti nástrojů a přináší výkonné a spolehlivé akumulátorové řetězové pily pro širokou škálu dřevořezných úloh. Tyto pily jsou ideální pro řadu úloh, od lehkých domácích prací po těžší a náročnější projekty. Zobrazit více

Výhody spojené s pořízením aku řetězové pily Stanley

Výkon a bezpečnost

Stanley akumulátorové řetězové pily jsou navrženy tak, aby poskytovaly vysoký výkon, a zároveň zajišťovaly bezpečnost uživatele. Řada bezpečnostních prvků, jako je například rychlé zastavení řetězu, je standardní součástí těchto výkonných nástrojů.

Snadné ovládání, pohodlné použití a spolehlivost

Akumulátorové řetězové pily Stanley se snadno ovládají a jejich použití je intuitivní a pohodlné. Jsou vybaveny funkcemi jako bezklíčové napínání řetězu nebo snadné doplňování oleje, což usnadňuje jejich použití a údržbu. Stanley je známý svou kvalitou a spolehlivostí. Akumulátorové řetězové pily této značky jsou robustní a odolné, což zajišťuje dlouhou životnost i při náročném použití. Pokud hledáte nástroj, který splní všechny vaše potřeby při práci s dřevem, Stanley akumulátorové řetězové pily jsou výbornou volbou.

Jak si poradit s výběrem aku řetězové pily Stanley

Při výběru aku řetězové pily byste měli vzít v úvahu Vaše konkrétní potřeby. Pro menší dřevořezné práce a práci v domácnosti jsou vhodné menší modely. Pro větší projekty a náročnější úkoly jsou vhodné silnější modely.

Výběr akumulátorové řetězové pily také závisí na napětí a kapacitě akumulátoru, délce lišty a bezpečnostních prvcích.

Napětí a kapacita akumulátoru

Napětí akumulátoru je důležitým parametrem, který ovlivňuje výkon a efektivitu akumulátorové řetězové pily. Vyšší napětí v zásadě znamená vyšší výkon, rychlejší řezání a delší dobu provozu, ale také větší hmotnost a vyšší cenu. 

  • Napětí v rozmezí 12V24V nabízí lehčí, kompaktnější a snadno přenositelné pily. Jsou ideální pro menší úkoly, jako je řezání tenkých a středně silných větví nebo hustých keřů. 
  • Nejvyšší výkon a dobu provozu nabízejí pily s výkonem v rozmezí od 36V až do 54V. Jsou ideální pro náročnější úkoly, jako je řezání silných stromů nebo velkého množství dřeva.

Kapacita akumulátoru ovlivňuje dobu provozu pily. Vyšší kapacita akumulátoru znamená delší provoz, ale také vyšší hmotnost pily. Kapacita se pohybuje v rozmezí 2 Ah až do 9 Ah a čas nabíjení se pohybuje mezi 1 - 5 h.

Pokud potřebujete zajistit nepřetržitý provoz akumulátorové řetězové pily a prodloužit dobu použití, doporučujeme mít k dispozici náhradní akumulátor a nabíječku, který můžete snadno vyměnit, když se Váš současný akumulátor vybije. 

Délka lišty, rychlost řezu a hmotnost

  • Délka lišty se běžně pohybuje mezi 30-45 cm (kratší lišty jsou vhodné pro menší práce, delší lišty jsou vhodní i na silnější kmeny). 
  • Rychlost řezu může dosahovat až 15 m/sec, a zpravidla čím vyšší rychlost tím hladší a rychlejší řez.
  • Hmotnost akumulátorových pil se pohybuje dle typu pily mezi 2 - 6 kg, což usnadňuje manipulaci a snižuje únavu při práci.

Bezpečnost práce při používání akumulátorové řetězové pily

Při práci s akumulátorovou řetězovou pilou je také důležité nosit ochranné brýle, pracovní rukavice a chráničů sluchu, které Vás budou chránit před úrazem.

1 položek celkem
STANLEY SFMCCS630M1 (1x4Ah) řetězová aku pila FatMax V20
SFMCCS630M1