Aku řetězové pily EINHELL

Pro uživatele, kteří hledají ekologické, tiché a výkonné nástroje pro práci s dřevem, jsou akumulátorové řetězové pily Einhell ideální volbou. Získáte s nimi svobodu pohybu, nebudete závislí na benzínu a zapomenete na otravné kabely. Tyto pily nabízí kvalitní řešení, které kombinuje výkon, bezpečnost a uživatelský komfort a přitom jsou šetrné k životnímu prostředí, neboť neprodukují žádné výfukové plyny. Zobrazit více

Výhody spojené s pořízením aku řetězové pily Einhell

Výkon a bezpečnost jdou ruku v ruce

Akumulátorové řetězové pily Einhell jsou navrženy tak, aby nabízely solidní výkon a zajišťovaly bezpečnost uživatele. Bezpečnostní prvky, jako je okamžité zastavení řetězu, jsou samozřejmostí.

Snadné ovládání a pohodlné použití

Einhell akumulátorové řetězové pily jsou konstruovány s ohledem na pohodlné a snadné ovládání. S funkcemi jako je napínání řetězu bez nutnosti použití klíče a jednoduchý systém doplňování oleje, tato řetězová pila usnadňuje práci a umožňuje uživatelům se soustředit na své úkoly.

Méně údržby, více účinnosti

Akumulátorové pily značky Einhell nejen že jsou tišší než benzínové modely, ale také vyžadují méně údržby. Takže získáte více času na své dřevořezné projekty a méně času strávíte údržbou nástroje.

Jak si poradit s výběrem aku řetězové pily Einhell

Při výběru aku řetězové pily byste měli vzít v úvahu Vaše konkrétní potřeby. Pro menší dřevořezné práce a práci v domácnosti jsou vhodné menší modely. Pro větší projekty a náročnější úkoly jsou vhodné silnější modely.

Výběr akumulátorové řetězové pily také závisí na napětí a kapacitě akumulátoru, délce lišty a bezpečnostních prvcích.

Napětí a kapacita akumulátoru 

Napětí akumulátoru je důležitým parametrem, který ovlivňuje výkon a efektivitu akumulátorové řetězové pily. Vyšší napětí v zásadě znamená vyšší výkon, rychlejší řezání a delší dobu provozu, ale také větší hmotnost a vyšší cenu. 

  • Napětí v rozmezí 12V24V nabízí lehčí, kompaktnější a snadno přenositelné pily. Jsou ideální pro menší úkoly, jako je řezání tenkých a středně silných větví nebo hustých keřů. 
  • Nejvyšší výkon a dobu provozu nabízejí pily s výkonem v rozmezí od 36V až do 54V. Jsou ideální pro náročnější úkoly, jako je řezání silných stromů nebo velkého množství dřeva.

Kapacita akumulátoru ovlivňuje dobu provozu pily. Vyšší kapacita akumulátoru znamená delší provoz, ale také vyšší hmotnost pily. Kapacita se pohybuje v rozmezí 2 Ah až do 9 Ah a čas nabíjení se pohybuje mezi 1 - 5 h.

Pokud potřebujete zajistit nepřetržitý provoz akumulátorové řetězové pily a prodloužit dobu použití, doporučujeme mít k dispozici náhradní akumulátor a nabíječku, který můžete snadno vyměnit, když se Váš současný akumulátor vybije. 

Délka lišty, rychlost řezu a hmotnost

  • Délka lišty se běžně pohybuje mezi 30-45 cm (kratší lišty jsou vhodné pro menší práce, delší lišty jsou vhodní i na silnější kmeny). 
  • Rychlost řezu může dosahovat až 15 m/sec, a zpravidla čím vyšší rychlost tím hladší a rychlejší řez.
  • Hmotnost akumulátorových pil se pohybuje dle typu pily mezi 2 - 6 kg, což usnadňuje manipulaci a snižuje únavu při práci.

Bezpečnost práce při používání akumulátorové řetězové pily

Při práci s akumulátorovou řetězovou pilou je také důležité nosit ochranné brýle, pracovní rukavice a chráničů sluchu, které Vás budou chránit před úrazem.

Příslušenství pro aku řetězové pily Einhell

1 položek celkem
EINHELL GE-LC 18/25 Li Kit (1x3Ah) aku řetězová pila
4501760