Aku řetězové pily DeWALT

DeWalt je známý výrobce nářadí, který nabízí široký sortiment akumulátorových řetězových pil, splňující požadavky jak profesionálů, tak domácích kutilů. Aku řetězové pily DeWalt jsou vysoce výkonné, snadno ovladatelné a bezpečné. Bez nutnosti připojení k elektrické síti a bez potřeby benzinu, poskytují uživatelům maximální svobodu pohybu při práci s dřevem. Zobrazit více

Výhody spojené s pořízením aku řetězové pily DeWalt

Výkon a bezpečnost na prvním místě

DeWalt akumulátorové řetězové pily jsou konstruovány tak, aby kombinovaly vysoký výkon s bezpečností uživatele. Bezpečnostní prvky, jako je okamžité zastavení řetězu, jsou standardem u všech modelů.

Kvalita a spolehlivost

Výrobky značky DeWalt jsou známy svou kvalitou a spolehlivostí, což platí i pro jejich akumulátorové řetězové pily. Tyto nástroje jsou robustní, odolné vůči náročným pracovním podmínkám a mají dlouhou životnost. Jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí investovat do výkonného a trvanlivého nástroje pro práci s dřevem.

Jak si poradit s výběrem aku řetězové pily DeWalt

Při výběru aku řetězové pily byste měli vzít v úvahu Vaše konkrétní potřeby. Pro menší dřevořezné práce a práci v domácnosti jsou vhodné menší modely. Pro větší projekty a náročnější úkoly jsou vhodné silnější modely.

Výběr akumulátorové řetězové pily také závisí na napětí a kapacitě akumulátoru, délce lišty a bezpečnostních prvcích.

Napětí a kapacita akumulátoru

Napětí akumulátoru je důležitým parametrem, který ovlivňuje výkon a efektivitu akumulátorové řetězové pily. Vyšší napětí v zásadě znamená vyšší výkon, rychlejší řezání a delší dobu provozu, ale také větší hmotnost a vyšší cenu. 

  • Napětí v rozmezí 12V24V nabízí lehčí, kompaktnější a snadno přenositelné pily. Jsou ideální pro menší úkoly, jako je řezání tenkých a středně silných větví nebo hustých keřů. 
  • Nejvyšší výkon a dobu provozu nabízejí pily s výkonem v rozmezí od 36V až do 54V. Jsou ideální pro náročnější úkoly, jako je řezání silných stromů nebo velkého množství dřeva.

Kapacita akumulátoru ovlivňuje dobu provozu pily. Vyšší kapacita akumulátoru znamená delší provoz, ale také vyšší hmotnost pily. Kapacita se pohybuje v rozmezí 2 Ah až do 9 Ah a čas nabíjení se pohybuje mezi 1 - 5 h.

Pokud potřebujete zajistit nepřetržitý provoz akumulátorové řetězové pily a prodloužit dobu použití, doporučujeme mít k dispozici náhradní akumulátor a nabíječku, který můžete snadno vyměnit, když se Váš současný akumulátor vybije. 

Délka lišty, rychlost řezu a hmotnost

  • Délka lišty se běžně pohybuje mezi 30-45 cm (kratší lišty jsou vhodné pro menší práce, delší lišty jsou vhodní i na silnější kmeny). 
  • Rychlost řezu může dosahovat až 15 m/sec, a zpravidla čím vyšší rychlost tím hladší a rychlejší řez.
  • Hmotnost akumulátorových pil se pohybuje dle typu pily mezi 2 - 6 kg, což usnadňuje manipulaci a snižuje únavu při práci.

Bezpečnost práce při používání akumulátorové řetězové pily

Při práci s akumulátorovou řetězovou pilou je také důležité nosit ochranné brýle, pracovní rukavice a chráničů sluchu, které Vás budou chránit před úrazem.

Příslušenství pro akumulátorové řetězové pily DeWalt

2 položek celkem
DeWALT DCM565P1 (1x5Ah) aku řetězová pila 18V
7 690 Kč
DCM565P1