Aku řetězové pily BOSCH

Akumulátorové řetězové pily od výrobce BOSCH, jsou navrženy tak, aby splňovaly všechny Vaše požadavky na práci s dřevem. Kvalita, výkon a bezpečnost jsou hlavními atributy těchto nástrojů, čímž Vám umožňují práci efektivně a bezpečně vykonat. Zobrazit více

Výhody spojené s pořízením aku řetězové pily Bosch

Výkon, bezpečnost a trvanlivost na prvním místě

Akumulátorové řetězové pily BOSCH jsou navrženy tak, aby nabízely vysoký výkon, vysokou úroveň bezpečnosti díky svým pokročilým bezpečnostním funkcím a trvanlivost díky kvalitnímu zpracování a použití prémiových materiálů.

Jednoduché ovládání a pohodlné použití

BOSCH akumulátorové řetězové pily jsou navrženy tak, aby byly snadno ovladatelné a pohodlné při použití. S funkcemi jako je snadné napínání řetězu bez klíče a jednoduchý systém doplňování oleje, práce s těmito pilami se stane hračkou.

Jak si poradit s výběrem aku řetězové pily BOSCH

Při výběru aku řetězové pily byste měli vzít v úvahu Vaše konkrétní potřeby. Pro menší dřevořezné práce a práci v domácnosti jsou vhodné menší modely. Pro větší projekty a náročnější úkoly jsou vhodné silnější modely.

Výběr akumulátorové řetězové pily také závisí na napětí a kapacitě akumulátoru, délce lišty a bezpečnostních prvcích.

Napětí a kapacita akumulátoru

Napětí akumulátoru je důležitým parametrem, který ovlivňuje výkon a efektivitu akumulátorové řetězové pily. Vyšší napětí v zásadě znamená vyšší výkon, rychlejší řezání a delší dobu provozu, ale také větší hmotnost a vyšší cenu. 

  • Napětí v rozmezí 12V24V nabízí lehčí, kompaktnější a snadno přenositelné pily. Jsou ideální pro menší úkoly, jako je řezání tenkých a středně silných větví nebo hustých keřů. 
  • Nejvyšší výkon a dobu provozu nabízejí pily s výkonem v rozmezí od 36V až do 54V. Jsou ideální pro náročnější úkoly, jako je řezání silných stromů nebo velkého množství dřeva.

Kapacita akumulátoru ovlivňuje dobu provozu pily. Vyšší kapacita akumulátoru znamená delší provoz, ale také vyšší hmotnost pily. Kapacita se pohybuje v rozmezí 2 Ah až do 9 Ah a čas nabíjení se pohybuje mezi 1 - 5 h.

Pokud potřebujete zajistit nepřetržitý provoz akumulátorové řetězové pily a prodloužit dobu použití, doporučujeme mít k dispozici náhradní akumulátor a nabíječku, který můžete snadno vyměnit, když se Váš současný akumulátor vybije. 

Délka lišty, rychlost řezu a hmotnost

  • Délka lišty se běžně pohybuje mezi 30-45 cm (kratší lišty jsou vhodné pro menší práce, delší lišty jsou vhodní i na silnější kmeny). 
  • Rychlost řezu může dosahovat až 15 m/sec, a zpravidla čím vyšší rychlost tím hladší a rychlejší řez.
  • Hmotnost akumulátorových pil se pohybuje dle typu pily mezi 2 - 6 kg, což usnadňuje manipulaci a snižuje únavu při práci.

Bezpečnost práce při používání akumulátorové řetězové pily

Při práci s akumulátorovou řetězovou pilou je také důležité nosit ochranné brýle, pracovní rukavice a chráničů sluchu, které Vás budou chránit před úrazem.

Příslušenství pro aku řetězové pily BOSCH

3 položek celkem