Aku řetězové pily BLACK+DECKER

BLACK+DECKER představuje rozsáhlou nabídku akumulátorových řetězových pil, které jsou cenově dostupné a přitom nabízejí výkonné a bezpečné řešení pro Vaši práci s dřevem. Zobrazit více

Výhody spojené s pořízením aku řetězové pily Black+Decker

Výkon a bezpečnost jdou ruku v ruce

Akumulátorové řetězové pily BLACK+DECKER jsou konstruovány tak, aby poskytovaly maximální výkon, zatímco přitom zajišťují bezpečnost uživatele pomocí funkcí jako je například okamžité zastavení řetězu.

Intuitivní ovládání a pohodlné použití

BLACK+DECKER akumulátorové řetězové pily jsou snadno ovladatelné a jejich použití je pohodlné a intuitivní. Jsou vybaveny řadou uživatelsky přívětivých funkcí, jako je napínání řetězu bez nutnosti použití klíče a jednoduchý systém doplňování oleje.

Jak si poradit s výběrem aku řetězové pily BLACK+DECKER

Při výběru aku řetězové pily byste měli vzít v úvahu Vaše konkrétní potřeby. Pro menší dřevořezné práce a práci v domácnosti jsou vhodné menší modely. Pro větší projekty a náročnější úkoly jsou vhodné silnější modely.

Výběr akumulátorové řetězové pily také závisí na napětí a kapacitě akumulátoru, délce lišty a bezpečnostních prvcích.

Napětí a kapacita akumulátoru 

Napětí akumulátoru je důležitým parametrem, který ovlivňuje výkon a efektivitu akumulátorové řetězové pily. Vyšší napětí v zásadě znamená vyšší výkon, rychlejší řezání a delší dobu provozu, ale také větší hmotnost a vyšší cenu. 

  • Napětí v rozmezí 12V24V nabízí lehčí, kompaktnější a snadno přenositelné pily. Jsou ideální pro menší úkoly, jako je řezání tenkých a středně silných větví nebo hustých keřů. 
  • Nejvyšší výkon a dobu provozu nabízejí pily s výkonem v rozmezí od 36V až do 54V. Jsou ideální pro náročnější úkoly, jako je řezání silných stromů nebo velkého množství dřeva.

Kapacita akumulátoru ovlivňuje dobu provozu pily. Vyšší kapacita akumulátoru znamená delší provoz, ale také vyšší hmotnost pily. Kapacita se pohybuje v rozmezí 2 Ah až do 9 Ah a čas nabíjení se pohybuje mezi 1 - 5 h.

Pokud potřebujete zajistit nepřetržitý provoz akumulátorové řetězové pily a prodloužit dobu použití, doporučujeme mít k dispozici náhradní akumulátor a nabíječku, které můžete snadno vyměnit a použít, když se Váš současný akumulátor vybije. 

Délka lišty, rychlost řezu a hmotnost

  • Délka lišty se běžně pohybuje mezi 30-45 cm (kratší lišty jsou vhodné pro menší práce, delší lišty jsou vhodní i na silnější kmeny). 
  • Rychlost řezu může dosahovat až 15 m/sec, a zpravidla čím vyšší rychlost tím hladší a rychlejší řez.
  • Hmotnost akumulátorových pil se pohybuje dle typu pily mezi 2 - 6 kg, což usnadňuje manipulaci a snižuje únavu při práci.

Bezpečnost práce při používání akumulátorové řetězové pily

Při práci s akumulátorovou řetězovou pilou je také důležité nosit ochranné brýle, pracovní rukavice a chráničů sluchu, které Vás budou chránit před úrazem.

Příslušenství pro aku řetězové pily BLACK+DECKER

4 položek celkem
BLACK+DECKER GKC1820L20 (1x2Ah) aku řetězová pila
Výprodej
2 750 Kč
GKC1820L20
Ecomm Large GKC1825L20 1 (1)
Výprodej
3 095 Kč
GKC1825L20
Ecomm Large GKC3630L25 1 (1)
5 305 Kč
GKC3630L25
Ecomm Large GKC3630L20 1 (1)
5 085 Kč
GKC3630L20