Aku řetězové pily (bez aku) STANLEY

Stanley je značka s dlouholetou tradicí a vysokou reputací v oblasti nástrojů a přináší výkonné a spolehlivé akumulátorové řetězové pily pro širokou škálu dřevořezných úloh. Tyto pily jsou ideální pro řadu úloh, od lehkých domácích prací po těžší a náročnější projekty. Zobrazit více

Výhody spojené s pořízením aku řetězové pily Stanley

Výkon a bezpečnost

Stanley akumulátorové řetězové pily jsou navrženy tak, aby poskytovaly vysoký výkon, a zároveň zajišťovaly bezpečnost uživatele. Řada bezpečnostních prvků, jako je například rychlé zastavení řetězu, je standardní součástí těchto výkonných nástrojů.

Snadné ovládání, pohodlné použití a spolehlivost

Akumulátorové řetězové pily Stanley se snadno ovládají a jejich použití je intuitivní a pohodlné. Jsou vybaveny funkcemi jako bezklíčové napínání řetězu nebo snadné doplňování oleje, což usnadňuje jejich použití a údržbu. Akumulátorové řetězové pily Stanley prodávají bez akumulátoru, což Vám umožňuje vybrat si akumulátor, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Ať už potřebujete akumulátor s velkou kapacitou pro dlouhé pracovní dny nebo hledáte kompaktnější a lehčí variantu pro menší práce.

Jak si poradit s výběrem aku řetězové pily (bez aku) Stanley 

Při výběruakumulátorové řetězové pily bez akumulátoru je důležité zvážit Vaše konkrétní potřeby a zda vlastníte akumulátor. V případě vlastnění akumulátoru se pro Vás výběr zjednodušuje a zbývá vybrat kompatibilní akumulátorovou řetězovou pilu. Pokud akumulátor nevlastníte výběr se rozšiřuje i o výběr správného akumulátoru.

Napětí a kapacita akumulátoru

Napětí akumulátoru je důležitým parametrem, který ovlivňuje výkon a efektivitu akumulátorové řetězové pily. Vyšší napětí v zásadě znamená vyšší výkon, rychlejší řezání a delší dobu provozu, ale také větší hmotnost a vyšší cenu. 

  • Napětí v rozmezí 12V24V nabízí lehčí, kompaktnější a snadno přenositelné pily. Jsou ideální pro menší úkoly, jako je řezání tenkých a středně silných větví nebo hustých keřů. 
  • Nejvyšší výkon a dobu provozu nabízejí pily s výkonem v rozmezí od 36V až do 54V. Jsou ideální pro náročnější úkoly, jako je řezání silných stromů nebo velkého množství dřeva.

Kapacita akumulátoru ovlivňuje dobu provozu pily. Vyšší kapacita akumulátoru znamená delší provoz, ale také vyšší hmotnost pily. Kapacita se pohybuje v rozmezí 2 Ah až do 9 Ah a čas nabíjení se pohybuje mezi 1 - 5 h.

Kompatibilita

Je třeba zajistit, že akumulátor je kompatibilní s Vaší pilou. Doporučuje se vybrat, případně zkontrolovat, že vlastníte akumulátor stejné značky jako je značka pily. Různé značky mohou mít různé specifikace a standardy, a proto nemusí být vzájemně kompatibilní.

Důležité parametry pro výběr aku řetězové pily

Délka vodící lišty

Délka vodící lišty určuje, jak silné kmeny a větve můžete řezat. Kratší lišty jsou vhodné pro menší práci a pohybují se v rozmezí od 30 až do 35 cm. Naopak pro pořez silnějších kmenů jsou vhodné lišty o délce v rozmezí 4045 cm.

Rychlost řezu, pro hladší řez

Maximální rychlost řezu udává, jak rychle se řetěz pohybuje kolem lišty. Čím vyšší rychlost řezu, tím zajišťuje rychlejší a hladší řez.

Bezpečnost práce při používání akumulátorové řetězové pily

Při práci s elektrickou řetězovou pilou je také důležité nosit ochranné pomůcky. Je doporučeno nosit ochranné brýle, pracovní rukavice, které Vás budou chránit před úrazem. Případně můžete zvážit pořízení chráničů sluchu.

2 položek celkem
Ecomm Large SFMCCS630B 1 (1)
3 992 Kč
SFMCCS630B
STANLEY SFMCCSB664B (verze bez aku) 54V aku řetězová pila FatMax V60
SFMCCSB664B