Aku řetězové pily (bez aku) METABO

Metabo aku řetězové pily, které jsou ideální pro různé typy řezání dřeva. Ať už jste profesionální stavební pracovník, zahradník nebo domácí kutil, tyto pily jsou navrženy tak, aby splnily Vaše požadavky a překonaly vaše očekávání. Aku řetězové pily Metabo jsou dodávány bez akumulátoru, což Vám umožňuje vybrat si ten nejlepší akumulátor podle svých konkrétních potřeb a požadavků. Zobrazit více

Výhody spojené s pořízením aku řetězové pily (bez akumulátoru) Metabo

Výkon a bezpečnost na prvním místě

Aku řetězové pily Metabo jsou navrženy tak, aby poskytovaly výjimečný výkon, zatímco zajišťují bezpečnost uživatele. Technologie rychlého zastavení řetězu a další bezpečnostní prvky jsou klíčové pro bezpečné a efektivní použití tohoto nářadí.

Snadné ovládání a uživatelský komfort

Metabo akumulátorové řetězové pily jsou navrženy pro pohodlné a intuitivní ovládání. Funkce jako napínání řetězu bez nutnosti použití nástrojů a jednoduchý systém doplňování oleje umožňují uživateli snadno a efektivně pracovat.

Jak si poradit s výběrem aku řetězové pily (bez aku) Metabo 

Při výběruakumulátorové řetězové pily bez akumulátoru je důležité zvážit Vaše konkrétní potřeby a zda vlastníte akumulátor. V případě vlastnění akumulátoru se pro Vás výběr zjednodušuje a zbývá vybrat kompatibilní akumulátorovou řetězovou pilu. Pokud akumulátor nevlastníte výběr se rozšiřuje i o výběr správného akumulátoru.

Napětí a kapacita akumulátoru

Napětí akumulátoru je důležitým parametrem, který ovlivňuje výkon a efektivitu akumulátorové řetězové pily. Vyšší napětí v zásadě znamená vyšší výkon, rychlejší řezání a delší dobu provozu, ale také větší hmotnost a vyšší cenu. 

  • Napětí v rozmezí 12V24V nabízí lehčí, kompaktnější a snadno přenositelné pily. Jsou ideální pro menší úkoly, jako je řezání tenkých a středně silných větví nebo hustých keřů. 
  • Nejvyšší výkon a dobu provozu nabízejí pily s výkonem v rozmezí od 36V až do 54V. Jsou ideální pro náročnější úkoly, jako je řezání silných stromů nebo velkého množství dřeva.

Kapacita akumulátoru ovlivňuje dobu provozu pily. Vyšší kapacita akumulátoru znamená delší provoz, ale také vyšší hmotnost pily. Kapacita se pohybuje v rozmezí 2 Ah až do 9 Ah a čas nabíjení se pohybuje mezi 1 - 5 h.

Kompatibilita

Je třeba zajistit, že akumulátor je kompatibilní s Vaší pilou. Doporučuje se vybrat, případně zkontrolovat, že vlastníte akumulátor stejné značky jako je značka pily. Různé značky mohou mít různé specifikace a standardy, a proto nemusí být vzájemně kompatibilní.

Důležité parametry pro výběr aku řetězové pily

Délka vodící lišty

Délka vodící lišty určuje, jak silné kmeny a větve můžete řezat. Kratší lišty jsou vhodné pro menší práci a pohybují se v rozmezí od 30 až do 35 cm. Naopak pro pořez silnějších kmenů jsou vhodné lišty o délce v rozmezí 4045 cm.

Rychlost řezu, pro hladší řez

Maximální rychlost řezu udává, jak rychle se řetěz pohybuje kolem lišty. Čím vyšší rychlost řezu, tím zajišťuje rychlejší a hladší řez.

Bezpečnost práce při používání akumulátorové řetězové pily

Při práci s elektrickou řetězovou pilou je také důležité nosit ochranné pomůcky. Je doporučeno nosit ochranné brýle, pracovní rukavice, které Vás budou chránit před úrazem. Případně můžete zvážit pořízení chráničů sluchu.

2 položek celkem
0085685s 50
3 010 Kč
600856850