Aku řetězové pily (bez aku) DeWALT

DeWalt je známý výrobce nářadí, který nabízí široký sortiment akumulátorových řetězových pil, splňující požadavky jak profesionálů, tak domácích kutilů. Vzhledem k tomu, že tyto pily jsou dodávány bez akumulátoru, můžete si vybrat ten nejlepší akumulátor podle svých potřeb a požadavků. Taková flexibilita umožňuje individuální přizpůsobení nástroje vašim konkrétním potřebám. Zobrazit více

Výhody spojené s pořízením aku řetězové pily (bez akumulátoru) DeWalt

Profesionální výkon a trvanlivost

Řetězové pily DEWALT v této kategorii jsou navrženy s ohledem na maximální výkon a robustnost. Díky špičkové technologii, kterou DEWALT používá, můžete očekávat nejen vysokou výkonnost, ale také výjimečnou odolnost a dlouhou životnost nástroje. Bezpečnost uživatele je samozřejmě na prvním místě, s funkcemi jako je rychlé zastavení řetězu.

Snadnost použití a komfort

Aku řetězové pily DEWALT jsou navrženy tak, aby byly snadno ovladatelné a pohodlné pro uživatele. Přívětivé funkce, jako je napínání řetězu bez nutnosti použití nástrojů a snadný systém doplňování oleje, činí z těchto pil ideální nástroje pro jakoukoli práci s dřevem.

Jak si poradit s výběrem aku řetězové pily (bez aku) DeWalt 

Při výběruakumulátorové řetězové pily bez akumulátoru je důležité zvážit Vaše konkrétní potřeby a zda vlastníte akumulátor. V případě vlastnění akumulátoru se pro Vás výběr zjednodušuje a zbývá vybrat kompatibilní akumulátorovou řetězovou pilu. Pokud akumulátor nevlastníte výběr se rozšiřuje i o výběr správného akumulátoru.

Napětí a kapacita akumulátoru

Napětí akumulátoru je důležitým parametrem, který ovlivňuje výkon a efektivitu akumulátorové řetězové pily. Vyšší napětí v zásadě znamená vyšší výkon, rychlejší řezání a delší dobu provozu, ale také větší hmotnost a vyšší cenu. 

  • Napětí v rozmezí 12V24V nabízí lehčí, kompaktnější a snadno přenositelné pily. Jsou ideální pro menší úkoly, jako je řezání tenkých a středně silných větví nebo hustých keřů. 
  • Nejvyšší výkon a dobu provozu nabízejí pily s výkonem v rozmezí od 36V až do 54V. Jsou ideální pro náročnější úkoly, jako je řezání silných stromů nebo velkého množství dřeva.

Kapacita akumulátoru ovlivňuje dobu provozu pily. Vyšší kapacita akumulátoru znamená delší provoz, ale také vyšší hmotnost pily. Kapacita se pohybuje v rozmezí 2 Ah až do 9 Ah a čas nabíjení se pohybuje mezi 1 - 5 h.

Kompatibilita

Je třeba zajistit, že akumulátor je kompatibilní s Vaší pilou. Doporučuje se vybrat, případně zkontrolovat, že vlastníte akumulátor stejné značky jako je značka pily. Různé značky mohou mít různé specifikace a standardy, a proto nemusí být vzájemně kompatibilní.

Důležité parametry pro výběr aku řetězové pily

Délka vodící lišty

Délka vodící lišty určuje, jak silné kmeny a větve můžete řezat. Kratší lišty jsou vhodné pro menší práci a pohybují se v rozmezí od 30 až do 35 cm. Naopak pro pořez silnějších kmenů jsou vhodné lišty o délce v rozmezí 4045 cm.

Rychlost řezu, pro hladší řez

Maximální rychlost řezu udává, jak rychle se řetěz pohybuje kolem lišty. Čím vyšší rychlost řezu, tím zajišťuje rychlejší a hladší řez.

Bezpečnost práce při používání akumulátorové řetězové pily

Při práci s elektrickou řetězovou pilou je také důležité nosit ochranné pomůcky. Je doporučeno nosit ochranné brýle, pracovní rukavice, které Vás budou chránit před úrazem. Případně můžete zvážit pořízení chráničů sluchu.

4 položek celkem