RYCHLÉ DODÁNÍ: Zboží skladem do 15:00 expedujeme v den objednání ⚡

TIP | Odolné měřící přístroje Bosch Professional

Datum: 28.09.2022  |  
Robustní měřicí přístroje Bosch Professional

Profesionální měřící technika výrobce Bosch patří dlouhodobě mezi nejprodávanější produkty této kategorie. Mezi hlavní oceňované přednosti uživateli patří vysoká kvalita dílenského zpracování a spolehlivá přesnost i v náročných situacích. Čím jsou ale měřící přístroje Bosch tak výjmečné?


Vysoká přenost všech přístrojů

Měřící přístroje Bosch Professional se vyznačují vynikající přesností i v náročných podmínkách. Vysokou kvalitu zajištují v prvé řadě pokročilé senzory a také kvalitní výstupní kontrola všech produktů na konci výrobního procesu. Výrobce Bosch má navíc také propracovaný systém zkušebních testů odolnosti (pádová zkouška, teplotní zkouška), které ještě více umocňují bezpečné používání i v extrémních podmínkách.

Pokročilá ochrana proti prachu a vodě

Profesionální měřící techniky se používá v interiéru, ale také v exteriéru. Přístroje se navíc musí ovládat i v mokrých nebo špinavých rukavicích. Prach, voda a špína může výrazně ztížit používání a zároveň snížit maximální životnost. Laserové přístroje Bosch Professional jsou proto vybaveny třídou ochrany IP 54, což znamená, že jsou přístroje chráněné proti prachu ve škodlivém množství a proti vodě stříkající ve všech úhlech.

Rotační laser GRL 600 CHV Professional, který se používá převážně také ve venkovním prostředí, má dokonce stupeň krytí IP 68. Díky tomu je chráněný i proti většímu množství vody.

Laserové dálkoměry Bosch Professional

Pádové, teplotní a vibrační zkoušky odolnosti

Během testování nových produktů vyrobce Bosch využívá řadu normovaných metod, při kterých similuje nejčastější extrémní podmínky na pracovišti. Jednou z nich je třeba pádová zkouška, při které se přístroj nechává spadnout z různé výšky a v různých úhlech na tvrdou betonovou podlahu. Mezi další zkoušku patří také teplotní zkouška, při které je přístroj několik hodin uzavřen v klimatizační komoře při teplotách pod nulou a při velmi vysokých teplotách.

Pro ověření vlivu vibrací na měřící přístroj se provádí také vibrační zkouška. Přístroj se při ní připevní v různých směrech na vibrační desku a nechá se dvě hodiny vibrovat. To umožňuje zjistit, jestli budou laserový přístroj chráněný i během přepravy a to bez ztráty přenosti nebo pomocných nivelačních funkcí.

Novinky

TIP | Nejlepší nářadí BOSCH pro práci s kovem

Datum: 21.11.2022  |  Autor: Jakub P. Žádná práce s kovem není stejná. Bosch Professional proto nabíz...

NOVINKA | Nová aku nýtovací pistole BOSCH

Datum: 20.11.2022  |  Autor: Jakub P. Výrobce nářadí BOSCH uvedl na trh novou akumulátorovou nýtovací...