Vážení zákazníci Rucni-naradi.cz, máme nový vzhled, všechno ostatní zůstává při starém.

Jak vybrat kufr na nářadí

Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. Kdo tomu však nevěří, ať si svou dílnu uspořádá pomocí organizérů a boxů na nářadí. Jaký je mezi nimi rozdíl a jaké mají přednosti?

Pokud chcete mít ve své domácí dílně pořádek a přehled, jednoduchým řešením je pořízení organizéru či boxu na nářadí. Organizér se většinou vyrábí z průhledného plastu buď celý, nebo alespoň jeho víko. Díky tomu vidíte dovnitř a máte přehled. Oproti tomu boxy bývají z tvrzených plastů, dřevěné nebo kovové. Při využití obou si všechny své nástroje a drobný materiál perfektně uspořádáte a můžete je snadno přenášet, kam zrovna potřebujete.

Ačkoli se na první pohled zdá, že cenový rozdíl mezi obyčejným a značkovým boxem na nářadí je minimální, velký rozdíl je v jeho životnosti a kvalitě materiálu. Před koupí byste si měli rozmyslet, zda chcete používat boxy převážně doma, nebo s vámi budou také cestovat. Ten, kdo nářadí vytáhne párkrát do roka, aby utáhl šroubek nebo vyvrtal díru, zvolí samozřejmě jiný typ boxu než kutil, který tahá vercajk každý víkend na chalupu.

Organizér, pomocník pro uspořádání drobného materiálu

O něco levnější plastové organizéry se cenově pohybují od stokoruny do tisícikoruny. Organizér Stanley 1-92-762 s transparentním víkem nabízí za slušnou cenu praktický design, dostatečné rozměry a celkově 25 přihrádek. To ocení především ti, kteří dosud měli různé druhy hřebíků, šroubků, hmoždinek a dalšího drobného materiálu postrkané po plechových krabičkách a sklenicích.

Standardní model 1-92-762

Větší rozměry, vyjímatelné přepážky a speciální design s možností stohování více organizérů nabízí modelová řada STANLEY Click&Connect pohybující se ve stejné cenové kategorii. Pokud však máte poněkud více nářadí a nevadí vám zainvestovat, bude pro vás pravou volbou profesionální organizér STANLEY FatMax Xtreme. Jeho předností je kvalitní materiál a obzvlášť velký objem, kapacita úložného prostoru je momentálně největší na trhu. Kombinace kovu a pevného plastu zajišťuje vysokou odolnost. Nejvíce namáhaná místa – panty, přezky, rukojeť – jsou z kvalitního nereznoucího kovu. Pro snadné přenášení je organizér vybaven ramenním popruhem.

Výhody organizérů

  • Menší pořizovací cena
  • Přehlednost, přihrádky na drobný materiál
  • Přenosnost a snadná manipulace

Standardní model 1-92-762

 

Z boxu na nářadí schůdek nebo pracovní stolek

Kompaktnější boxy jsou určeny především na přenášení nářadí, mají důmyslnou konstrukci a jsou členěny do přihrádek a často také do menších organizérů. Materiály z tvrdých plastů a z kovu jsou lehké a přitom odolné, na některých kufrech se dá i sedět či je použít jako schůdek, popřípadě pracovní stolek. Z levnějších modelů do pěti set korun je ideální volbou plastový box TONA EXPERT E010304, který disponuje vyjímatelnou přihrádkou a dvěma vnitřními organizéry. Kovové petlice slouží pro pevné uzavření víka, celková nosnost kufru je až 8 kg. Poněkud tradičnější design nabízí novinka od značky STANLEY, kovový box STS1-75510 – pevná kovová konstrukce, dvě plně vysouvatelné zásuvky a dlouhá rukojeť pro bezpečnou přepravu.

STANLEY kovový box STS1-75510 

Od stejného výrobce je i box na nářadí STANLEY 1-95-828, kovoplastová bedna na nářadí s kolečky. Prostorný box určený pro fajnšmekry poskytuje výrazně větší objem než standardní modely a zajišťuje vynikající ochranu obsahu. Navíc spojuje výhody lehkého plastového materiálu a odolnost tvrdého kovu, takže je velmi pevná a snadno se s ní manipuluje.

Výhody boxů na nářadí

  • Členění do přihrádek a organizérů (podle typu)
  • Ochrana nástrojů, jejich ostří
  • Vysoká odolnost materiálu
  • Multifunkční využití

 

 

 

STANLEY kovový box STS1-75510

 

Pokud chcete mít pořádek v nářadí, mít vše potřebné na jednom místě a nehledat neustále rozsypané šroubky po pracovním stole, pořiďte si box na nářadí či organizér – zkrátka úložný systém na nářadí.