Podzimní novinky Festool 1/2

Festool před nějakým časem představil novinky pro letošní podzim a zimu. Ve dvou dílech vám ukážeme, na jaké produkty a technologie se můžete těšit.

Excentrická bruska ETS EC 125

Ergonomie se dost často podceňuje, ale právě od ní se odvíjí kvalita a rychlost jakékoliv práce. I proto má nejnovější model konstrukční výšku pouze 116 mm, výkonný bezuhlíkový motor EC-TEC a především promyšlený tvar s dokonale umístěným těžištěm. Právě ergonomie v kombinaci s nízkou výškou zaručí dokonale kvalitní broušení na hranách i na ploše, na stole i nad hlavou. Ojedinělé je i mnohostranné uchopení stroje – teď už se nebudete složitě natáčet nebo ohýbat ruku. Ne s novou excentrickou bruskou Festool ETS EC 125.

Vyšší komfort i ochrana zdraví

Systém Vibration Control, jak už napovídá název, zajišťuje aktivní kontrolu vibrací. Reguluje otáčky, aby kromě klidného chodu zajistil také ideální cit při vedení nářadí. Brzda talíře je z tvrdokovu a umožňuje jemné nasazení kotouče bez rýh, stejně jako rychlé zastavení stroje nebo nekontrolované roztočení talíře.

Už žádné zanášení nebo ulpívání materiálu. Brusný talíř FUSION-TEC s technologií MULTI JETSTREAM zajišťuje dlouhou trvanlivost a vynikající obrus. Spolu s plug it kabelem a odsávací hadicí si navíc vytvoříte přehledné pracoviště bez prachu. A jedinečné rozpoznávání odsávání se v aktivovaném stavu postará o to, že se bruska ETS EC 125 spustí pouze jen tehdy, pokud je sací hadice připojená.

Tato nová excentrická bruska Festool ETS EC 125 bude dodávána ve 4 variantách podle úrovně vybavení.

Excentrickou brusku ETS EC 125 si oblíbí jak truhláři, tak stolaři nebo lakýrníci, kteří od svého nářadí požadují maximální výkon i pracovní komfort.

   

Novinky

Nové akumulátory LiHD od Metabo: nejsilnější bezdrátové napájení na trhu

Nejnovější lithiové články od Metabo ocení nejen profesionální řemeslníci pracující v terénu. Jejich přednosti využijí všichni kutilové požadující maximální mobilitu a nezáv...

BLACK and DECKER – 5 novinek pro rok 2018

Známý výrobce nářadí BLACK and DECKER přináší pět novinek, které zahrádkářům pomohou s údržbou zeleně. Letos máte poprvé možnost zakoupit si produkty americké značky sa...