6 nejlepších aku rázových utahováků na výměnu kol

Aku rázové utahováky pro výměnu kol

Akumulátorové rázové utahováky představují efektivní nástroj pro rychlou výměnu zimních nebo letních pneumatik a to bez nutnosti návštěvy pneuservisu. Hlavní předností rázových utahováků s bateriovým pohonem je především jejich maximální flexibilita. Žádné tahání kabelu nebo hledání zásuvky.

Vhodné aku utahováky pro výměnu kol

Na trhu existuje poměrně široká nabídka akumulátorových utahováků, přičemž ne všechny jsou vhodné pro výměnu kol osobních nebo užitkových automobilů. Pro efektivní povolení matic kol osobních automobilů je nejlépe hledat utahováky s 1/2" a 3/4" upínáním a výkonem momentu od 300 Nm. Pro povolování kol větších aut (nákladní, užitkové) je pak dobré dívat se po rázovém utahováku s výkonem od 900 Nm.

Bojíte se nízké výdrže akumulátorů?

Mezi uživateli stále koluje mnoho polopravd a negativních názorů, že akumulátorové články u aku nářadí nemají dostatečnou životnost a proto se v porovnání s elektrickým nebo pneumatickým nářadím nevyplatí kupovat. Tyto názory vycházejí především ze starší generace akumulátorových článků Ni-Cd a Ni-Mh, které dnes již většina výrobců nepoužívá. Moderní Li-Ion články jsou výkonné a netrpí nežádoucími neduhy jako samovybíjení nebo snižování výdrže při delším nepoužívání.