Vážení zákazníci, vzhledem k velké vytíženosti dopravců se může doba doručení některých zásilek prodloužit o 1–2 pracovní dny. Děkujeme za pochopení.

Lasery pro moderního kutila

Je zajímavé sledovat, jak do obyčejných domácností pronikají technologie a prvky, na něž donedávna dosáhli jen při výzkumu kosmu, nebo v armádě. Laserové přístroje dnes může mít v dílně každý moderní kutil, který si rád usnadní práci. Rozmanité detektory, měřiče vzdálenosti, ani laserová pásma již nejsou pouze nedostupným pojmem.


Tento nivelační křížový laser od firmy Bosch, označený jako PCL 20, je všestranným pomocníkem pro kutily. Nabízí pět různých provozních režimů: vodorovné, svislé nebo šikmé čáry, kromě nich i zkřížené čáry a také režim laserové olovnice pro přenášení referenčních bodů.

Uživatel nastaví požadovaný režim jemným poklepáním na ovládací panel. S pomocí laseru PCL 20 je pak možné pohodlně provádět velkou řadu úkolů, ať již věšíte obrazy, upevňujete police, pokládáte dlaždice nebo natíráte vnitřní stěny. Laserové čáry umožňují přesnou nivelaci bez pomoci pevných předmětů, jako jsou pravítka. Maximální nepřesnost laserových čar je 0,5 mm na metr. Vysoce kvalitní laser, který má vlnovou délku 635 nanometrů, promítá velmi jasně čitelné laserové čáry, viditelné na vzdálenost až 10 metrů.

A to v čase kratším než čtyři sekundy. Také u tohoto modelu je nutné, aby počáteční sklon nebyl větší než čtyři stupně. Když je proces automatické nivelace ukončen, rozsvítí se zelená LED dioda a přístroj je připraven k provozu. Pokud LED dioda svítí červeně, je přístroj nakloněn mimo kompenzovaný úhel a je nutné ho znovu ustavit. Právě v tomto případě se laserový paprsek automaticky vypne, aby nedošlo k chybě.

Ovládat tento měřicí přístroj je extrémně snadné. Ergonomický dvoupolohový přepínač po straně přístroje je velmi snadno přístupný. Když je nivelační křížový laser ve vypnutém stavu, kyvadlo samonivelačního laseru se za účelem bezpečného přenášení laseru automaticky zajistí. Ovládací panel pro nastavení režimu zobrazuje provozní režim prostřednictvím LED indikátoru. Pogumované obložení na krytu zajišťuje bezpečnou a pohodlnou manipulaci. Přístroj PCL 20 váží pouhých 600 gramů a jeho optické komponenty jsou chráněny skleněnou destičkou.

Pro pohodlné ukotvení na stěnu je standardně dodáván držák na zeď. Ten lze pomocí šroubu, hřebíku nebo lepicí pásky snadno připevnit na zeď do potřebné výšky. Nivelační křížový laser je pak možné v držáku na zdi jemně nastavit v rozsahu ±6 centimetrů.

Laser PCL 20 je k dostání ve dvou provedeních: v základním provedení a jako sestava se stativem vysokým 1,5 metru. Obě provedení jsou vybavena ochranným plátěným vakem. Stativ dodaný k provedení v sestavě zajišťuje spolehlivou pomoc v mnoha pracovních situacích. Klikový mechanismus, kterým je stativ vybaven, usnadňuje jemné seřízení stativu do požadované výšky. Všechny ovládací prvky stativu jsou provedeny v jasně viditelné červené barvě. Gumové patky zaručují, že stativ stojí pevně a nepodjíždí. Stativ je také kompatibilní s komerčně dostupnými kamerami.

Zdroj:Český kutil

Novinky

AKCE | Sada příslušenství zdarma k pilám NAREX

Akce byla již ukončena Plánujete nákup elektrické řetězové pily? Do 31. května 2020 můžete využit akční nabídku NAREX a získat k nové pile sadu příslušenství v h...

AKCE | Akumulátor zdarma k aku nářadí FESTOOL

Akce byla již ukončena Pokud si v období od 1. dubna 2020 zakoupíte některý z vybraných výrobků 18V řady aku nářadí Festool, dostanete k novému nářadí akumulátor BP 18...