FESTOOL

Německý výrobce FESTOOL se zaměřuje na výrobu vysoce kvalitního elektrického nářadí s výborným ergonomickým zpracováním a dlouhou životností. Festool své portfolio produktů orientuje na náročnější typ zákazníků, kteří požadují maximální úroveň kvality a odolnost pracovního nářadí. V součástnosti patří firma Festool do koncernu "TTS Tooltechnic Systems", kam spadá i tradiční český výrobce nářadí Narex.

Významnou předností produktů Festool je také fakt, že jsou z velké části vyráběny ve vlastních továrnách v Neidlingenu, Illertissenu (Německo) a České Lípě (Česká republika), čímž je zajištěná vysoká úroveň kvality.

Ukázka nářadí Festool

Historie firmy Festool

Původní firmu Festo založili společníci Albert Fezer a Gottlieb Stoll v roce 1925 v německém Esslingenu. Ve svých prvopočátcích se firma specializovala především na výrobu dřevoobráběcích strojů a pořadilo se jí na trh uvést několik revolučních strojů.

První oficiální logo značky (1933)

1933-1971

Gottlieb Stoll převzal v roce 1933 celou firmu od Alberta Fezera a firma pokračovala ve výrobě nářadí pod názvem „Festo Maschinenfabrik Gottlieb Stoll“. V roce 1971 Gottlieb Stoll zemřel a vedení firmy převzali jeho synové Kurt a Wilfried. Bratři se rozhodli opustit produkci stacionárních strojů a zaměřili se na vývoj a výrobu elektrického a pneumatického nářadí.

Nářadí Festool v roce 197

1975-2017

V 70. letech začala společnost významně expandovat do zemí západní Evropy i světa. Divize nástrojů společnosti Festo byla v roce 1992 převedena do firmy Festo Tooltechnic GmbH & Co. Ze skupiny byla 1. ledna 2000 vyčleněna a převzala ji společnost Festool GmbH, součást holdingu TTS Tooltechnic Systems. V současnosti Společnost Festool vyváží až 76% své produkce mimo Německo a to až do 68 zemí světa. Koncem roku 2017 vznikla také první asijská dceřiná společnost v Jižní Koreji.


Specialista pro práci s dřevem

Všestranné využití nářadí Festool

Výrobce Festool je specialistou především na nářadí pro opracování a úpravu dřeva. Ať už se jedná o řezání, frézování, broušení či hoblování - pro každé použití, které vyžaduje absolutně přesné zacházení s dřevěným obrobkem, má firma Festool již po desetiletí připraveno optimální elektronářadí s osvědčenou kvalitou a univerzálním použitím.

Broušení a leštění povrchů

Portfólio nářadí Festool zahrnuje taktéž špičkové brusné a leštící nářadí. Ať se jedná o renovaci, suchou stavbu, tepelnou izolaci či montáž, výrobce Festool nabízí pro každý úkol to správné nářadí s tou nejvyšší kvalitou, včetně systémové příslušenství a kvalitních brusných prostředků pro maximální účinnost. A není náhodou, že právě firma Festool byla prvním výrobcem nářadí, která v roce 1951 přinesla na trh první komerčně vyráběnou vibrační brusku na světě.

Renovace a sanace

Festool nabízí také speciální řešení pro skutečně obtížné situace ve stavebnictví - Sanační frézky s mimořádně rychlým úběrem, robustní a ergonomické míchače nebo přesně pracující dělící systémy pro řezání dlaždic a přírodního kamene. Pro každé použití je přitom typické spojení speciálního příslušenství a mobilních vysavačů pro čistou a zdravou práci.


Multifunkční nářadí Festool

Všestranné využití nářadí Festool

Servis

Tyto údaje zatím nejsou k dispozici.

Záruky

Při registraci nářadí Festool na stránkách výrobce do 30 dnů od jeho zakoupení, získáte nadstandardní záruku all-inclusive.

Záruka all-inclusive

  • 36měsíční ochranu před náklady na opravu
  • 36měsíční ochranu proti krádeži
  • 15denní záruku vrácení peněz
  • 10letou dostupnost náhradních dílů

Registrační formulář

Náhradní díly

Tyto údaje zatím nejsou k dispozici.

Videa

Tyto údaje zatím nejsou k dispozici.

Kategorie zboží FESTOOL

Novinky

NAREX Lady Tool Kit - slušivé nářadí pro ženy

Pro všechny šikovné ženy, které si doma chtějí pověsit obrázek nebo dotáhnout povolené šrouby na nábytku, připravil výrobce Narex již třetí generaci dámské sady nářadí Lady ...

AKCE | Akumulátor zdarma k aku nářadí FESTOOL

Akce AKU ZDARMA byla již ukončena Pokud si v období od 1. září do 30. listopadu 2019 zakoupíte některý z vybraných výrobků 18V řady aku nářadí Festool, dostanete po registr...