FESTOOL

Německý výrobce FESTOOL se zaměřuje na výrobu vysoce kvalitního elektrického nářadí s výborným ergonomickým zpracováním a dlouhou životností. Festool své portfolio produktů orientuje na náročnější typ zákazníků, kteří požadují maximální úroveň kvality a odolnost pracovního nářadí. V součástnosti patří firma Festool do koncernu "TTS Tooltechnic Systems", kam spadá i tradiční český výrobce nářadí Narex.

Významnou předností produktů Festool je také fakt, že jsou z velké části vyráběny ve vlastních továrnách v Neidlingenu, Illertissenu (Německo) a České Lípě (Česká republika), čímž je zajištěná vysoká úroveň kvality.

Ukázka nářadí Festool

Historie firmy Festool

Původní firmu Festo založili společníci Albert Fezer a Gottlieb Stoll v roce 1925 v německém Esslingenu. Ve svých prvopočátcích se firma specializovala především na výrobu dřevoobráběcích strojů a pořadilo se jí na trh uvést několik revolučních strojů.

První oficiální logo značky (1933)

1933-1971

Gottlieb Stoll převzal v roce 1933 celou firmu od Alberta Fezera a firma pokračovala ve výrobě nářadí pod názvem „Festo Maschinenfabrik Gottlieb Stoll“. V roce 1971 Gottlieb Stoll zemřel a vedení firmy převzali jeho synové Kurt a Wilfried. Bratři se rozhodli opustit produkci stacionárních strojů a zaměřili se na vývoj a výrobu elektrického a pneumatického nářadí.

Nářadí Festool v roce 197

1975-2017

V 70. letech začala společnost významně expandovat do zemí západní Evropy i světa. Divize nástrojů společnosti Festo byla v roce 1992 převedena do firmy Festo Tooltechnic GmbH & Co. Ze skupiny byla 1. ledna 2000 vyčleněna a převzala ji společnost Festool GmbH, součást holdingu TTS Tooltechnic Systems. V současnosti Společnost Festool vyváží až 76% své produkce mimo Německo a to až do 68 zemí světa. Koncem roku 2017 vznikla také první asijská dceřiná společnost v Jižní Koreji.


Specialista pro práci s dřevem

Všestranné využití nářadí Festool

Výrobce Festool je specialistou především na nářadí pro opracování a úpravu dřeva. Ať už se jedná o řezání, frézování, broušení či hoblování - pro každé použití, které vyžaduje absolutně přesné zacházení s dřevěným obrobkem, má firma Festool již po desetiletí připraveno optimální elektronářadí s osvědčenou kvalitou a univerzálním použitím.

Broušení a leštění povrchů

Portfólio nářadí Festool zahrnuje taktéž špičkové brusné a leštící nářadí. Ať se jedná o renovaci, suchou stavbu, tepelnou izolaci či montáž, výrobce Festool nabízí pro každý úkol to správné nářadí s tou nejvyšší kvalitou, včetně systémové příslušenství a kvalitních brusných prostředků pro maximální účinnost. A není náhodou, že právě firma Festool byla prvním výrobcem nářadí, která v roce 1951 přinesla na trh první komerčně vyráběnou vibrační brusku na světě.

Renovace a sanace

Festool nabízí také speciální řešení pro skutečně obtížné situace ve stavebnictví - Sanační frézky s mimořádně rychlým úběrem, robustní a ergonomické míchače nebo přesně pracující dělící systémy pro řezání dlaždic a přírodního kamene. Pro každé použití je přitom typické spojení speciálního příslušenství a mobilních vysavačů pro čistou a zdravou práci.


Multifunkční nářadí Festool

Všestranné využití nářadí Festool

Servis

Tyto údaje zatím nejsou k dispozici.

Záruky

Při registraci nářadí Festool na stránkách výrobce do 30 dnů od jeho zakoupení, získáte nadstandardní záruku all-inclusive.

Záruka all-inclusive

  • 36měsíční ochranu před náklady na opravu
  • 36měsíční ochranu proti krádeži
  • 15denní záruku vrácení peněz
  • 10letou dostupnost náhradních dílů

Registrační formulář

Náhradní díly

Tyto údaje zatím nejsou k dispozici.

Videa

Tyto údaje zatím nejsou k dispozici.

Kategorie zboží FESTOOL

Novinky

AKCE | Akumulátor zdarma k aku nářadí FESTOOL

Akční nabídka do 30. listopadu 2019 Pokud si v období od 1. září do 30. listopadu 2019 zakoupíte některý z vybraných výrobků 18V řady aku nářadí Festool, dostanete po regi...

AKCE | Ušetřete až 2600 kč za nářadí FESTOOL

Akce CASHBACK byla již ukončena Pokud si v období od 1. července do 31. srpna 2019 zakoupíte některý z vybraných výrobků nářadí Festool, máte možnost využít propagační akci...