BOSCH AMW 10

Jádro AMW 10 tvoří pohonná jednotka s příkonem 1 000 W poskytující vysoký výkon při každém použití. Má individuálně nastavitelnou rukojeť, kterou lze přizpůsobit nejrůznějším úkolům a délkám paží. Navíc se díky malé délce kolem jednoho metru a integrovanému háku jednoduše zavěsí a uskladní. Nástavce se připevňují na tyč pohonné jednotky v pouhých třech krocích: povolení stavěcího šroubu, nasazení nástroje až zacvakne, utažení stavěcího šroubu. Tím jsou vyžínač, nůžky na živé ploty nebo vyvětvovací pila připraveny k použití.

S nástavcem vyžínače je nářadí AMW 10 dlouhé cca 1,70 m a váží 5,5 kg. Jeho zalomená násada a dodávaný popruh na rameno usnadňují práci. Žací plastové nože o tloušťce 3,5 mm mají dlouhou životnost a vyžínají trávu velmi ostře a čistě. Žací průměr 36 cm přitom zajišťuje rychlý postup práce.

Nástavec nůžek na živé ploty má lištu dlouhou 43 cm a otvor mezi noži 15 mm. Jsou-li nůžky nasazeny na pohonnou jednotku, je celková délka nářadí cca 2,30 m. Lištou lze otáčet o plných 180 stupňů, a tak lze nůžky individuálně přizpůsobit dané pracovní situaci. Je tak možné např. stříhat také horizontální plochy vyššího živého plotu, aniž by bylo nutné lézt na žebřík.

U nástavce vyvětvovací pily se jedná o řetězovou pilu s délkou řezu 25 cm. Je možné ji zacvaknout do pohonné jednotky nebo do přídavného prodlužovacího dílu. Bez prodlužovacího dílu je nářadí dlouhé 2,10 m, s prodlužovacím dílem 2,80 m. Řeže se vysokou rychlostí řetězu 12 m za sekundu. Automatický systém mazání zajišťuje, aby byl vždy na řetězu dostatek oleje.

Všechny tři nástavce lze stejně jako pohonnou jednotku díky háku na konci násady jednoduše skladovat. Plastové žací nože vyžínače jakož i lištu a řetěz vyvětvovací pily má firma Bosch v programu jako příslušenství.

Další informace k systému multifunkčního nářadí AMW 10

zdroj: www.bosch-garden.com

Novinky

Nové akumulátory LiHD od Metabo: nejsilnější bezdrátové napájení na trhu

Nejnovější lithiové články od Metabo ocení nejen profesionální řemeslníci pracující v terénu. Jejich přednosti využijí všichni kutilové požadující maximální mobilitu a nezáv...

BLACK and DECKER – 5 novinek pro rok 2018

Známý výrobce nářadí BLACK and DECKER přináší pět novinek, které zahrádkářům pomohou s údržbou zeleně. Letos máte poprvé možnost zakoupit si produkty americké značky sa...